KAKVO NAS VREME OČEKUJE U SEDMICI PRED NAMA: Detaljna vremenska prognoza
NAKON jutarnje kiše, na istoku Srbije padavine su prestale uz postepeno smanjenje oblačnosti i delimično razvedravanje. U ostalim krajevima pretežno sunčano, ali se sa zapada i severozapada očekuje postepeno umereno naoblačenje, ponegde sa kratkotrajnom kišom ili pljuskom s grmljavinom.
Foto: N. Živanović
Prema prognozi Republičkog hidrometeorološkog zavoda (RHMZ), vetar slab i umeren, u centralnim, istočnim i južnim predelima Srbije povremeno i jak severozapadni i zapadni, uveče u slabljenju. Najviša temperatura od 19 do 23 stepena.

Vreme sutra
Ujutro i delom pre podne u istočnoj polovini Srbije, kao i u brdsko-planinskim predelima na jugozapadu zemlje umereno do potpuno oblačno, ponegde s kratkotrajnom kišom. U ostalim krajevima pretežno vedro. U toku dana u svim predelima promenljivo oblačno sa dužim sunčanim intervalima, a pojava kratkotrajne kiše ili pljuska sa grmljavinom biće retka (izolovana). U jutarnjim i večernjim satima duvaće severozapadni vetar slabog do umerenog intenziteta, a tokom dana u većini predela umeren do jak. Najniža temperatura od 9 do 14 stepeni, a najviša od 22 do 24 stepena.

Vreme narednih dana
Promenljivo uz smenu sunčanih i oblačnih inetrvala. Pojava kiše i pljuskova sa grmljavinom biće najčešća u četvrtak, uz kratkotrajni pad temperature, dok će u ostalim danima do kraja perioda biti umereno toplo uz ređu pojavu padavina.
BONUS VIDEO: Dramatičan snimak iz Beograda: Grad veličine teniske loptice razbija automobile
Preporučujemo
OPET PLjUSKOVI, TEMPERATURE ĆE PASTI - RHMZ: Upaljen meteoalarm zbog opasne pojave
26. 05. 2025. u 08:06
STIŽE KIŠA, NEVREME PRVO U OVIM KRAJEVIMA: Vremenska prognoza za ponedeljak, 26. maj
26. 05. 2025. u 01:00
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ORBAN SE OGLASIO ZBOG SITUACIJE U ZEMLjI: Izdao hitno upozorenje
LIDER mađarske opozicione stranke Fides i bivši premijer zemlje Viktor Orban optužio je danas vladu stranke Tisa da vodi zemlju ka diktaturi, nakon polemike izazvane izjavama bivšeg predsednika Janoša Adera o planiranim smenama državnih funkcionera.
05. 07. 2026. u 12:34
Oglasila se Kosjerina posle vesti da je Mirka menja u kvizu "Ja volim Srbiju": "Tako su stajale stvari..."
VEST da bi glumica Mirka Vasiljević od septembra mogla da preuzme voditeljsku ulogu u kvizu "Ja volim Srbiju", umesto dosadašnje voditeljke Dragane Kosjerine, izazvala je veliku pažnju javnosti.
05. 07. 2026. u 21:54
STRAŠNO: Predozirao se unuk Ere Ojdanića - drama u Resniku
UNUK Ere Ojdanića, Andrija Ojdanić danas se predozirao narkoticima, zbog čega je morala da reaguje hitna pomoć.
03. 07. 2026. u 18:30
Komentari (0)