TAČIJU PRODUŽEN PRITVOR: O puštanju na slobodu rasprava u januaru
SUD Specijalizovana veća Kosova u Hagu odbio je zahtev odbrane i produžio pritvor liderima terorističke OVK Hašimu Tačiju, Kadriju Veseliju, Redžepu Selimiju i Jakupu Krasnićiju, kojima se sudi za ratne zločine na Kosovu i Metohiji od 1998. do kraja 2000. godine.
Hašim Tači
Sudija je za svakog optuženog pojedinačno obrazložio da nije bilo materijalnih promena u okolnostima u odnosu na ranije zahteve i da se pritvor produžava. Takođe je navedeno da se u januaru nastavlja suđenje i da se ne može okrivljenima dati mogućnost da imaju pristup informacijama u vezi sa osetljivim svedocima i predmetom. To sve doprinosi neophodnosti i razumnosti produženja njihovog pritvora.
Njihovi branioci su podneli zahteve da se ova optužena četvoraka privremeno pusti na slobodu i to bi sudsko veće moglo da razmatra u drugoj polovini januara.
Inače, u Specijalizovanim većima Kosova je sada zimska pauza zbog božićnih i novogodišnjih praznika i suđenja će se nastaviti 15. januara.
Nedavno je Tačiju i ostalim okrivljenim zabranjeno da u pritvoru u Sheveningenu više primaju bilo čije posete osim svojih advokata, jer je utvrđeno da su ih zloupotrebljavali, kako bi uticali na svedoke, koji treba da daju iskaze u procesu protiv njih.
Preporučujemo
MUP TRAŽI NOVE SPECIJALCE: Raspisan konkurs za prijem u SAJ, evo koji su uslovi
12. 06. 2026. u 11:31
RHMZ NAJAVIO NOVU PROMENU VREMENA: Evo šta možemo očekivati narednih dana
12. 06. 2026. u 10:29
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
VATRENO NA KRIMU: Ukrajina "odsekla" poluostrvo, mostovi sravnjeni - eksplozije i požari na vojnim i infrastrukturnim lokacijama
U NOĆNOM napadu dronovima izbio je požar u rafineriji nafte Afipski u ruskom Krasnodarskom kraju, strateškom energetskom pogonu koji je od početka rata česta meta napada.
11. 06. 2026. u 15:25
ŠEF NEMAČKE VOJSKE IZDAO DRAMATIČNO UPOZORENjE: Evo kada će nas Rusija napasti, moramo biti spremni za borbu
NEMAČKA mora da se pripremi za ruski napad do 2029. godine, ili čak i ranije, izjavio je šef nemačke vojske za Politiko.
11. 06. 2026. u 16:23
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)