PREMINULA I MALENA TEODORA (8): "Još jedan anđeo odlete među anđele"
DEVOJČICA Teodora Radojković (8), koja je imala maligni tumor na moždanom stablu i hidrocefaliju, preminula je, potvrđeno je iz Fondacije Budi human.
Foto: Budi human
Malena Teodora još jedno je dete u Srbiji koje je prethodnih dana izgubilo bitku sa stravičnom bolesti. Podsetimo, i dečak Damjan Pavlović (12) preminuo je posle teške borbe sa zloćudnim tumorom.
Inače, Teodori je, uz tumor, dijagnostikovana i hidrocefalija (stanje pri kojem abnormalno sakupljanje likvora u mozgu izaziva pojačanje unutrašnjeg pritiska u lobanji), Teodori je ugrađen VP (ventrikuloperitonealni) šant koji se koristi za ublažavanje prekomernog pritiska na mozak.
Devojčici su bila potrebna sredstva za specijalističke i kontrolne preglede, suplemente, lekove, operaciju, ortopedska pomagala, putne troškove i smeštaj u bolnici, ali je, nažalost, bolest bila brža i jača.
Teodora je rođena 22. juna 2014. godine u Beogradu. Njeni roditelji su rodom sa Kosova i Metohije. Devojčica je živela sa svojim roditeljima i mlađim bratom u Staroj Pazovi.
Na društvenim mrežama je objavljena njena fotografija uz emotivne reči: "Još jedan anđeo odlete među anđele".
(Telegraf)
"TRAMP TAMO DA IZBACI 1000 VOJNIKA NA OSTRVO, NIKO MU SE NEĆE SUPROSTAVITI" Vučić o Grenlandu - Kada pitam a kako Kosovo, svi spuste glavu!
GOVOREĆI jutros u emisiji "Jutro" na Televiziji Prva, predsednik Srbije Aleksandar Vučić dotakao se i licemerja međunarodne zajednice kada je u pitanju odnos koji sada imaju po pitanju Grenlanda i onaj koji su nekada imali po pitanju Kosova i Metohije.
25. 01. 2026. u 13:20
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
DEVALVIRALA JE JUTARNjI Kolega oštro o Jovani: "Imam problem što radi na nacionalnoj televiziji"
VODITELj Ognjen Nestorović bez ulepšavanja i zadrške progovorio je o svom odnosu sa Jovanom Jeremić, koleginicom koja danas radi u medijskoj kući u kojoj je on nekada gradio svoju novinarsku i voditeljsku karijeru.
25. 01. 2026. u 20:42
Komentari (1)