ODLOŽENO ROČIŠTE: Vladika Joanikije i sveštenici pred sudom ponovo u septembru (VIDEO)

ROČIŠTE vladiki Joanikiju je odloženo zbog složene epidemioloske situacije.

ОДЛОЖЕНО РОЧИШТЕ: Владика Јоаникије и свештеници пред судом поново у септембру (ВИДЕО)

Foto: V. Kadić

Sudija Igor Đuričković prihvatio je zahtev advokata odbrane Save Kostića za odlaganje.

Određen je termin 4. septembar u 9 sati. Sudija Đuričković odobrio je mitropolitu Amfilohiju da uzme reč.

- Zbog čega se sudi ovim ljudima, a ne mitropolitu crnogorsko-primorskom koji je 12. maja bio na čelu litije u Nikšiću? Zašto on nije među okrivljenima - pitao je vladika.

-To nije pitanje za sud, odgovorio je kratko - Đuričković.

Ispred suda okupio se veliki broj Nikšićana koji su dali podršku episkopu Joanikiju i sveštenicima.

Foto: V. Kadić

Nakon ročišta vladike su se uputile ka Sabornoj crkvi Svetog Vasilija Ostroškog u Nikšiću. Primećeno je prisustvo policije koje je pratilo kretanje mitropolita i episkopa.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

OBJAVLJENE TAČNE ADRESE U EU: Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu Čeka se reakcija Moskve

OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve

NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.

13. 07. 2026. u 12:47

Komentari (0)

VODITELJKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: To je za mene traumatično!