SPAJIĆ PREDLAŽE ODLAGANJE POPISA: Predložiću da počne 3. decembra
PREMIJER Crne Gore Milojko Spajić kazao je da danas u Baru da će skupštinskoj većini predložiti odlaganje popisa za četiri dana, do 3. decembra.
Foto B. Dabić
Spajić je poručio je da nema razloga za odlaganje popisa stanovništva, ali je spreman da ponudi odlaganje početka popisa za četiri dana. On će danas da razgovara sa parlamentarnom većinom, te da je spreman DPS-u da pošalje ponudu da se popis odgodi za četiri dana do 3. decembra.
- I da vidimo da li su namere dobre, ili loše - kazao je Spajić i dodao da postoji maksimalan nivo kontrole popisa. - Svaka tačka sporazuma koji smo potpisali je do kraja ispunjena.
Kako je dodao, "Što se tiče broja popisivača, postoji traženi broj i dovoljan broj popisivača."
- Znači kada Monstat traži određeni broj, to ne znači da je taj broj apsolutno neophodan da bi se popis održao. Tako da iz Monstata ste čuli upravo na pres konferenciji da ima i dovoljan broj popisivača, tako da ne bih dalje komentarisao to. Druga stvar je specifikacija za softver, to nije bio deo sporazuma. Znači svaku, ponovno ponavljam, svaku tačku sporazuma smo do kraja ispunili. I izvršna vlast i Monstat i Skupština - naveo je Spajić.
Preporučujemo
USVOJENE IZMENE ZAKONA O POPISU: Menja se datum - evo kada će biti
27. 11. 2023. u 20:38
KOLIKO KRUŠEVAC IMA STANOVNIKA KOJI SU ROĐENI U OVOM GRADU? Iznenadiće vas broj stranaca
31. 10. 2023. u 21:15
MILATOVIĆ: Na popisu ću se izjasniti kao Crnogorac, a govorim srpskim jezikom
08. 11. 2023. u 09:15
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
ĐAK NASMEJAO SRBIJU: Evo kako je na kontrolnom odgovorio na pitanje o nazivu naše HIMNE: "Detetu bih dao DESETKU"
GREŠKE iz školskih svezaka ponekad umeju da izmame najšire osmehe, što potvrđuje i situacija u kojoj se našao jedan mališana iz Srbije. Sve je počelo kada je njegova mama na internetu podelila njegove odgovore sa kontrolnog zadatka iz predmeta Svet oko nas. Jedan od njih oduševio je korisnike društvenih mreža.
05. 12. 2025. u 11:27
Komentari (0)