CRNA GORA DA SLAVI SPASOVDAN: Predlog Marka Kovačevića
Predsednik Opštine Nikšić Marko Kovačević predložio je da bi Crna Gora trebalo da slavi Hristovo Vaznesenje (Spasovdan) kao državni praznik.
privatna arhiva
Sa proslave 165 godina bitke na Grahovcu i praznika Spasovdana, Kovačević je poslao poruku da će se ubuduće zalagati da se taj svetli praznik slavi na nivou cele države.
- Ako Francuska slavi ovaj praznik kao državni, može i Crna Gora. Lično ću dati doprinos da se to i ostvari - kazao je Kovačević.
- Ponosan sam što sam predsednik opštine u kojoj su se odigrale dve najvažnije bitke Crne Gore - bitka na Grahovcu i bitka na Vučjem dolu. U poređenju sa današnjim vremenom one liče na litije koje su se desile pre tri godine kada je ostvarena velika narodna pobeda - kazao je Kovačević.
Preporučujemo
BRISEL I NATO SE OVOME NISU NADALI Ruska odluka drma Evropu: Brigada marinaca posataje divizija na vratima EU (VIDEO)
VOJNO-politička situacija između Rusije i evropskih država ulazi u fazu opasne eskalacije. Moskva je iznenada donela odluku da postojeću 336. gardijsku brigadu mornaričke pešadije, stacioniranu u Kalinjingradskoj oblasti, reorganizuje i podigne na nivo divizije.
30. 12. 2025. u 20:45
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
KAKO JE ČKALjA DOBIO STAN: Živeo sa porodicom u garsonjeri, a onda je usledila iznenadna poseta u novogodišnjoj noći
LEGENDARNI glumac i jedan od omiljenih komičara bivše Juge, Miodrag Petrović Čkalja zabavljao je generacije gledalaca. "Paja i Jare", "Kamiondžije", "Servisna stanica", "Ljubav na seoski način", Vruć vetar", "Put oko sveta" su samo neka od ostvarenja u kojima je igrao i izazivao kod ljudi jednu od lepših emocija - smeh.
01. 01. 2026. u 12:31
Komentari (0)