СУКОБ У ЛАЖНОЈ ДРЖАВИ ЗБОГ ВУЧИЋА: Хоти поручио Харадинај Стубла да само он може да саопшти званичне ставове

Танјуг

26. 11. 2020. у 14:04

ПРЕМИЈЕР привремених косовских институција Авдулах Хоти изјавио је да само премијер може да износи званичне ставове, реагујући тиме на изјаву министарке спољних послова тзв. Косова Мељизе Харадинај Стубла да председнику Србије Александру Вучићу неће бити дозвољен улазак на територију Косова и Метохије док се не извини за злочине.

СУКОБ У ЛАЖНОЈ ДРЖАВИ ЗБОГ ВУЧИЋА: Хоти поручио Харадинај Стубла да само он може да саопшти званичне ставове

Авдулах Хоти и Александар Вучић / Фото ЕУ

Хоти је рекао да изјава Харадинај Стубле није званични став привремена владе и поновио да он заступа ставове привремене владе, а не поједини министри, преноси портал Репортери.

- Поштујемо споразуме и залажемо се за слободно кретање, радимо на затварању свих отворених питања са Београдом, али понекад су нека питања врло осетљива. Сваки захтев за посету решаваће се у контексту осетљивости. Заступам званичне ставове (тзв.) Владе, координишем питања са релевантним министрима - рекао је Хоти.

Он је казао да је примио писмо специјалниг известиоца ЕУ за дијалог Мирослава Лајчака, као и да је у сталном контакту са њим.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (1)

ЦЕО ТЕНИС У ШОКУ: Чувена тенисерка уградила вештачке груди, а онда је откривено и ово! (ФОТО)