"НЕМА МИРА НИ МРТВИМ СРБИМА У БОСНИ И ХЕРЦЕГОВИНИ" Арно Гујон: Позивам све којима је имовина угрожена да се јаве
ДИРЕКТОР Канцеларије за јавну и културну дипломатију Арно Гујон каже ни мртви Срби немају мира у Босни и Херцеговини.
Фото И. Маринковић
Он је поручио да је православно гробље код Мостара недавно уписано на државу БиХ уместо на Српску православну цркву.
- Нема мира ни мртвим Србима у Босни и Херцеговини. Православно гробље код Мостара недавно је уписано на државу БиХ уместо на Српску православну цркву. У Федерацији БиХ већ годинама траје такозвана „хармонизација“ земљишних књига где се власницима земље позиви у поступку не достављају лично (као што то ради Република Српска), већ се објављују у службеним гласилима и појединим дневним новинама, до којих велики број Срба у расејању уопште не може да дође. Тако су многи Срби (процењује се да око 400.000 Срба широм света полаже право на непокретности у Федерацији БиХ) који су због рата приморани да оду са ових простора изгубили своју имовину - почео је Гујон.
Он је додао да се потом прешло и на верску имовину.
- У овом конкретном случају реч је о имовини Српске православне цркве, гробљима и капелама. Дакле, о местима дубоког духовног, културног и идентитетског значаја. Позивам све сународнике којима је имовина угрожена - било да је реч о приватним парцелама, кућама или црквеним добрима - да се јаве! Проверите стање у земљишним књигама преко канцеларија за бесплатну правну помоћ које смо заједно са Републиком Српском отворили - поручио је Гујон.
(Курир)
БОНУС ВИДЕО
Препоручујемо
ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић примио је данас честитку председника Руске Федерације Владимира Путина поводом Дана државности Републике Србије, у којој му је руски лидер пожелео здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет, саопштила је данас Служба за сарадњу са медијима председника Републике.
13. 02. 2026. у 12:40
СТРАДАЛИ МЛАДИЋ СИН ПОЗНАТОГ МУЗИЧАРА: Нови детаљи несреће у Сарајеву
ЕРДОАН Моранкић (23), који је страдао у трамвајској несрећи у Сарајеву, син је познатог музичара из Брчког Армана Моранкића, пише портал сарајевског Аваза.
13. 02. 2026. у 12:05
Дању спасавао животе у болници, ноћу се претварао у МОНСТРУМА: Језива истина откривена годинама касније
ПОЛИЦИЈА верује да је Крис Ревак, који је извршио самоубиство након што је оптужен за убиство, можда био серијски убица. Његов живот и дела крили су мрачну страну која је шокирала истражитеље.
15. 02. 2026. у 09:19
Коментари (0)