АРНО ГУЈОН СА БРОДА ЦАРА ПЕТРА ВЕЛИКОГ: Руси памте овог Србина по његовим заслугама (ВИДЕО)

К. Деспотовић

10. 12. 2025. у 23:11

АРНО ГУЈОН, директор Канцеларије за јавну и културну дипломатију обратио се са брода руског цара Петра Великог видеом у којем је пренео мало познате чињенице везане за односе Русије и Србије.

АРНО ГУЈОН СА БРОДА ЦАРА ПЕТРА ВЕЛИКОГ: Руси памте овог Србина по његовим заслугама (ВИДЕО)

Фото: Јутјуб принтскрин

- Ево ме на броду руског цара Петра Великог. Да ли сте знали да је један Србин био његова десна рука гроф Сава Владиславић, родом из Гацка, он је отишао у Санкт Петербург и постао руски дипломата који је нацртао и даље важећу границу између Кине и Русије, зато га Руси памте, ми би требало да га памтимо, зато што је такође основао једини град на свету који је посвећен Светом Сави Тројицкосавск, данашња Кјахта, вечерас у руском дому имамо промоцију тог серијала који смо снимили како би се српска публика упознала са тим дипломатом који је наше горе лист а ускоро ћемо имати промоцију у Санкт Петербургу, где је сахрањен и емитоваће се такође документарни филм о њему на Руској телевизији зато што Руси који га знају треба да знају из ког је народа потекао - рекао је Гујон.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

Коментари (0)

КАЛАТЕС ПОКОПАО ЖЕЉКА ОБРАДОВИЋА: Нови тренер Партизана нам је дао додатну мотивацију!