КУРТИЈЕВИ АКАДЕМИЦИ: Ко су чланови САНУ који траже оставку председника - Желе да уклоне Вучића како би признали Косово! (ВИДЕО)
КО СУ академци Српске академије наука и уметности који траже оставку председника Вучића?
Фото: Принтсцреен
Међу њима је академик Владимир Костић:
- Ја од патриотизма не живим. Ја сам и тад и сад рекао не признајем да је било ко већи патриота од тих који, ја бих могао да кажем мантру "Косово је наше", као што би вероватно свако од нас волео да буде, али бих знао да сам хуља - рекао је он једном приликом.
Академик Костић, наиме, познат је по свом ставу - "Косово није наше, то што пре треба схватити".
Фото: Принтсцреен
Међу потписницима захтева за смену председника Србије је и академик Ненад Костић који заступа такозвану "лековиту ампутацију Косова", те наводи да је оно изгубљено још у Куманову 1999. године.
Фото: Принтсцреен/Јутјуб
- Ми једноставно морамо да изађемо са једном другом политиком - ево ја ћу јавно да кажем - Косово је самостална држава, и то сад може да се нама свиђа, могу да кажу да сам издајник, али оно је 1912. постало део Србије у рату, Балканским ратовима, а 1999. је изгубљено исто у рату. И као све друге територије у Европи и свету, границе су настале ратовима и договорима и уговорима после ратова - навео је приликом једног гостовања на тевелизији Н1 академик Душан Теодоровић, такође један од потписника за смену Вучића.
Закључујете ли зашто желе да се реше Вучића?
Погедајте приложени снимак:
БОНУС ВИДЕО:
"СТАЗЕ КОСМЕТА": Сушиће - Епизода 2
ОШТРА РЕАКЦИЈА ИТАЛИЈАНСКОГ ЛИСТА НА ИЗЈАВУ ФОН ДЕР ЛАЈЕН О ВЕНЕЦУЕЛИ: "Њој припада награда за најнедостојнију изјаву"
ИТАЛИЈАНСКИ лист L’AntiDiplomatico, познат по критичком односу према политици ЕУ и НАТО, оштро је реаговао на изјаве председнице Европске комисије Урсуле фон дер Лајен после америчких удара на Венецуелу.
04. 01. 2026. у 10:37
МАДУРО СЕ НА ЕНГЛЕСКОМ ОБРАТИО АМЕРИЧКИМ АГЕНТИМА: Погледајте шта им је рекао (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Венецуеле Николас Мадуро је хеликоптером стигао на Менхетн, након чега је конвојем пребачен у Притворски центар (МДЦ) у Бруклину, озлоглашени затвор описан као „одвратан“ са „застрашујућим“ условима. Тамо су остали певач Р. Кели, Гислејн Максвел и Сем Банкман-Фрид.
04. 01. 2026. у 08:58
У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије
У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.
03. 01. 2026. у 18:47
Коментари (0)