ЖИГМАНОВ СА АМБАСАДОРКОМ ШВЕДСКЕ: Разговори о наставку успешне сарадње
МИНИСТАР за људска и мањинска права и друштвени дијалог Томислав Жигманов разговарао је данас са новом амбасадорком Краљевине Шведске у Републици Србији Шарлот Самелин о наставку успешне сарадње у областима које су у надлежности Министарства.
Фото Министарство за људска права
Говорећи о активностима и постигнутим резултатима које Министарство остварује у области људских права, цивилног сектора, националних мањина, родне равноправности и антидискриминације, министар Жигманов је исказао захвалност на досадашњој подршци Краљевине Шведске реформским процесима у Србији, посебно истичући значај програма у подручју цивилног друштва и родне равноправности.
Амбасадорка Шарлот Самелин се осврнула на актуелне пројекте у области заштите људских права и унапређивања родне равноправности које подржавају Краљевина Шведска и шведске компаније које послују у Републици Србији, те исказала спремност на наставак сарадње са Министарством и жељу за покретањем нових заједничких програма.
Државна секретарка у Министарству за људска и мањинска права и друштвени дијалог Стана Божовић се осврнула на значајне резултате који су постигнути кроз стручну и материјалну подршку коју је Краљевина Шведска до сада пружала и предложила нове иницијативе везане за даљу сарадњу.
У том контексту, говорило се о регионалној сарадњи и конкретним предлозима везаним за унапређење положаја жена на селу, смањење сиромаштва и о другим питањима из области родне равноправности и антидискриминације.
ТРАМП ХИТНО ПОЗВАО ПУТИНА: Разговор трајао сат времена
РУСКИ председник Владимир Путин разговарао је телефоном са америчким колегом Доналдом Трампом.
09. 03. 2026. у 20:34
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)