ПАВКОВИЋ ОТКРИО ШТА МУ ЈЕ ЂИНЂИЋ РЕКАО: Досманлије имале кукавички план за 6. октобар

ГЕНЕРАЛ Небојша Павковић изјавио је да су сви лидери ДОС били спремни да напусте Србију јер су плашили да ће војска са тенковима изаћи на улице и да му је то лично рекао сада покојни Зоран Ђинђић.

ПАВКОВИЋ ОТКРИО ШТА МУ ЈЕ ЂИНЂИЋ РЕКАО: Досманлије имале кукавички план за 6. октобар

Фото: Архива

- Мени није падало на памет да војску изводим на улице против свога народа. То обећање сам дао и покојном патријарху Павлу. Ја сам био начелник Генералштаба војске свога народа. Није се уклапало да се војска ангажује и меша у изборе. Дакле, спречили смо крвопролиће. Спречили смо да дође до сукоба на улицама Београда и ја сам на то поносан - рекао је Павковић за Информер ТВ.

Истиче да је војска после 5. октобра маргинализована и почели су да је ваљају по блату.

- Милошевић је нас откачио 4. октобра, није хтео да слуша наше процене. Да је он рекао да војска затвори све прилазе Београду и не дозволи да прође маса, ми бисмо то урадили. Колона која је ишла из Чачка је имала озбиљно наоружање. Ми смо у то време имали сазнања да ти челници ДОС иду у Мађарску и узимају велике своте новца. То је Милошевић знао. Ја то називам чистом катастрофом за српски народ. Они су народу дали обећање народу у неких 10 тачака, а ништа нису испунили од тога. Ти људи су се посвађали након пет дана од доласка на власт - казао је генерал.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!

АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је јуче, током приказа нових и модернизованих средстава и система Војске Србије на војном аеродрому у Батајници, да ће Србија набавити кинески противваздухопловни систем дугог домета HQ-9, који западни војни аналитичари оцењују као пандан руском С-300, док поједине анализе његове способности пореде и са системом С-400.

29. 06. 2026. у 15:26 >> 15:52

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!