ДИРЕКТОР РИО ТИНТА: Дошли смо у Србију када смо позвани - 2001. године
ДИРЕКТОР Рио Тинта Јакоб Стаусхолм рекао је вечерас у Љубовији да прихвата примедбу да су као компанија могли више да ураде по питању комуникације са грађанима и поручио да је уверен да би тај пројекат донео велике бенефите држави Србији, али да никада до сада нису били изложени толикој количини дезинформација као што је то случај са Јадром.
ФОТО: Novosti
Стаусхолм је истакао да компанија предлаже пројекат и ради са владом која је изабрана у Србији, а да је држави Србији да одлучи о пројекту Јадар.
- Али чврсто верујем да је ово пројекат који би донео велике бенефите Србији - поручио је он.
Како је потврдио, у Србију судошли онда када су позвани, 2001. године.
Стаусхолм је рекао да је компанија требало више да уради по питању комуникације са грађанима.
- Ми смо препознали и признали да смо могли више да урадимо по питању комуникације са људима. У потпуности је поштено да људи имају различите ставове о пројекту и као што је председник рекао, наш посао је да професионално развијемо овај пројекат, а на држави Србије да одлучи да ли ћемо наставити с пројектом - рекао је директор Рио Тинта.
Председник Србије Александар Вучић је додао да све до сада није било напада на државу због теме рударења литијума, као и да за време бивше власти није било протеста против тога пројекта.
- Нисам теоретичар завере, али сматрам да је то чудно - оценио је Вучић.
(Ало)
Препоручујемо
ЂУРИЋ У ЊУЈОРКУ: Министар сутра на седници Савета безбедности УН о раду УНМИК-а на КиМ
08. 04. 2026. у 15:27
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело
ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.
08. 04. 2026. у 02:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ШОК: "Амери НИСУ спашавали пилота - КРАЛИ су обогаћени уранијум! Катастрофа за Вашингтон"
БАГЕЈ је назвао операцију спасавања катастрофом за Вашингтон, јер иранска војска тврди да су њене снаге уништиле два хеликоптера Црни јастреб и два војно-транспортна авиона Ц-130.
06. 04. 2026. у 19:11
Коментари (0)