ВУЧИЋ У УН: Искрен и емотиван разговор са азијско-пацифичком групом земаља
ПРЕДСЕДНИК Србије борави у Уједињеним нацијама где има бројне дипломатске активности везане за резолуцију о Сребреници.
Фото Танјуг/АП
- Ми смо данас имали највећи и најважнији састанак за нас са азијско-пацифичком групом земаља, уз огромно присуство оних којих су конспонзорисали резолуцију и оних који се противе и многих који исказују резервисаност. Мислим да је разговор са тим људима прошао на искрен и помало емотиван начин. Мислим да смо објаснили све разлоге који су важни, а то је пре свега регионална стабилност, много више него сама процедурална питања.
Фото Танјуг/АП
И Србија има поштовање. Верујем да ће многе земље, чак и кинески представник и емиратски представник и многи други су говорили о потреби да се размотри даље усаглашавање ставова и да се иде на интензивније и инклузивније консултације, па могуће да се помери. То међутим нбе зависи ни од њих ни од нас него од оних који су подносиоци резолуције.
Препоручујемо
ИСТИНУ НЕ МОЖЕТЕ УВЕК ДА ПОБЕДИТЕ СИЛОМ: Вучић из Њујорка послао јасну поруку
24. 04. 2024. у 17:48
ВУЧИЋ ОТКРИО: Ево како ће гласати највећи део земаља у УН за Резолуцију о Сребреници
23. 04. 2024. у 19:43
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ГОРИ АМЕРИЧКИ НОСАЧ АВИОНА: Хитно се огласила Централна команда САД
ДАНАС је на америчком носачу авиона USS Gerald R. Ford (CVN-78) избио пожар, који је у међувремену угашен.
12. 03. 2026. у 16:38
ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"
СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.
12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37
Коментари (0)