КОРИСНИЦИ СОЦИЈАЛНЕ ПОМОЋИ У ГРАЧАНИЦИ НИ ДАНАС НИСУ ИСПЛАЋЕНИ: Чекају испред поште, у реду и мајке са малом децом
ИСПРЕД поште у Грачаници грађани и данас чекају на исплату динара. Ради се о корисницима социјалне помоћи, којима је овај вид примања од животног значаја.
FOTO: FOTO: ртг.рс
Због одлуке Централне банке у Приштини о забрани употребе динара на Косову и Метохији, запослени у институцијама које се финансирају из буџета Републике Србије, као и корисници различитих социјалних давања, не успевају да подигну новац који им је уплаћен на рачуне.
У реду испред банке су биле и мајке са децом које покушавају да подигну социјалну помоћ, али не успевају због тога што нема динара.
ФОТО: ФОТО: ртг.рс
– Немамо примања, сналазимо се како ко може и зна. Имамо децу која иду у школу, а живимо од само једног примања. Једемо то што имамо, али нам је највећи проблем за лекове које не можемо да купимо. Треба да се живи и преживи, ово је ван сваке памети да немаш никаква примања - каже за РТВ Грачаница Насер Јашаревић.
Након што су се корисници социјале окупили у реду да би чекали исплату, косовска полиција растерала је све окупљене, не дозвољавајући им да стоје испред Поште.
Примаоци социјалних давања кажу да чекају данима да подигну новац, како би себи и деци обезбедили основне животне потребе. Одлазак до других места у централној Србији ствара додатне трошкове, нарочито онима који и немају своје аутомобиле, као и непокретним или болесним лицима.
ФОТО: ртг.рс
Социјалну помоћ за најугроженије становнике, дечји родитељски додатак од државе Србије на Косову прима око 30.000 корисника.
БОНУС ВИДЕО: Ко ће бити председник Народне скупштине? ОРЛИЋ: Србију водиће људи који су добили народно поверење
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело
ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.
08. 04. 2026. у 02:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
САШИ ОТКРИВЕНО ТЕШКО ОБОЉЕЊЕ Доктор остао у чуду: "Ово нисам видео у задњих 20 година"
"ОД средње школе муку мучим с тим..."
10. 04. 2026. у 09:52
Коментари (0)