АНС: Н1 и Таталовић свесно обманули јавност, уводимо одељак "Зид срама"
АСОЦИЈАЦИЈА новинара Србије (АНС) најоштрије осуђује континуирано пласирање неистинитих информација и свесно обмањивање јавности од стране телевизије Н1, а поводом случаја новинарке Жаклине Таталовић.
Фото: Новости
АНС скреће пажњу јавности на флагрантно кршење Кодекса новинара Србије, пошто је новинарка Жаклина Таталовић у више наврата, укључујући и наступе у програму уживо на телевизији Н1, износила неистиниту тврдњу да је унука покојног професора Николе Хајдина, једног од најистакнутијих српских стручњака и бившег председника САНУ.
То је званично јавно демантовао син покојног професора Хајдина, истакавши да Жаклина Таталовић није унука Николе Хајдина, нити је са њим у било каквом сродству.
Иако је истина јавно документована и доступна, телевизија Н1 и њен портал одбили су да објаве деманти или исправку нетачне информације. Овакво поступање представља директну манипулацију и покушај грађења лажног ауторитета и кредибилитета појединца путем злоупотребе имена историјски значајних личности.
Фото: Новости
"Ћутања је доста. Медијска сцена Србије не сме постати полигон за личне обмане и фабриковање породичних историја у сврху политичког или професионалног маркетинга”, наводи се у саопштењу АНС-а.
Асоцијација новинара Србије позива Регулаторно тело за електронске медије (РЕМ) и Савет за штампу да реагују у складу са својим надлежностима, а колеге са телевизије Н1 да се врате основним постулатима новинарске професије: провери чињеница и објективном информисању јавности.
АНС ће на свом интернету сајту www.анс.рс увести одељак “Зид срама” на коме ће објављивати медијску лаж недеље да би грађани Србије били упознати са директним измишљотинама и манипулацијама чији смо сведоци већ пуних 18 месеци.
БОНУС ВИДЕО: Ломпар: Ђокић је кандидат страних чинилаца и невладиног сектора
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске
ИРАЧКИ премијер Али ел Заиди изјавио је данас да ће америчке војне снаге напустити Ирак до 30. септембра, оценивши да његова посета Вашингтону представља почетак нове фазе у односима две земље, засноване на економској сарадњи, а не на војним везама.
14. 07. 2026. у 19:45
НОВИ ЈЕЗИВ СНИМАК ДРАМЕ У АВИОНУ: Супруга држи Србина да не испадне из авиона (ВИДЕО)
НА лету из Солуна за Михнен прошлог петка догодио се инцидент када је током лета пукао прозор авиона, а онда је дошло до декомпресије кабине.
14. 07. 2026. у 17:57
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (0)