ВУЧИЋ ЗА РУСКУ АГЕНЦИЈУ ТАСС: Моја реч вреднија од туђег чврстог обећања - нећемо уводити санкције упркос притиску Запада

Марко Колашинац
Марко Колашинац

20. 02. 2024. у 07:51

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је у интервјуу за агенцију ТАСС да намерава да задржи независну политику о неувођењу антируских санкција, упркос колосалном притиску Запада.

ВУЧИЋ ЗА РУСКУ АГЕНЦИЈУ ТАСС: Моја реч вреднија од туђег чврстог обећања - нећемо уводити санкције упркос притиску Запада

Фото: Танјуг/Раде Прелић

- Ми се не бусамо у груди или слично, али као што видите мој одговор ће бити и даље да ћемо се трудити да бранимо своју позицију што је дуже могуће. То смо успели две године. Да ли ћемо то наставити да радимо - не знам, али се надам - истакао је Вучић у интервјуу генералном директору ТАСС Андреју Кондрашову.

Он је навео да је, када је почео сукоб у Украјини, рекао да не зна како ће се догађаји развијати и да је на државном нивоу донета одлука да Србија осуди сукоб, као и сви други, али да је став Србије да не уводи санкције Русији.

- То сам тада рекао јер из сопственог искуства знамо какав је осећај када вам се уведу санкције. Имамо пријатељски народ и било би неправедно тако поступати према руском народу - додао је Вучић.

- Али рекао сам Србима да то не могу да гарантујем јер нисам знао какав ће бити тај притисак у будућности. Нисам хтео да изигравам хероја један, два или три дана, а онда да променим одлуку. Али оно што ја кажем је "не знам", а када ја кажем да не знам, моја реч је вреднија од било чијег чврстог обећања - истакао је Вучић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (49)

ГАВРИЛОВА МАЈКА И МОЈ ПРАДЕДА...: Принцип ПРЕДАК нашег познатог певача (ФОТО)