ОПОЗИЦИЈА ПОЗИВА ЕП ДА СЕ МЕША У УНУТРАШЊЕ СТВАРИ СРБИЈЕ Весић: Траже да странци, а не грађани, одлучују ко ће бити на власти

Novosti online

07. 02. 2024. у 10:42

ПОЈЕДИНИ опозициони посланици отвореним позивом међународним институцијама, односно Европском парламенту, да се меша у унутрашње ствари Србије, заправо траже да странци, попут Виоле фон Крамон, уместо грађана Србије, одлучују ко ће бити на власти у нашој земљи, изјавио је данас члан Председништва СНС Горан Весић.

ОПОЗИЦИЈА ПОЗИВА ЕП ДА СЕ МЕША У УНУТРАШЊЕ СТВАРИ СРБИЈЕ Весић: Траже да странци, а не грађани, одлучују ко ће бити на власти

Foto: Ministarstvo

Весић је, гостујући на ТВ Пинк, појаснио да Европски парламент у политичком систему ЕУ има скромну улогу и да то тело нема право да предлаже законе, те додао да резолуције Европског парламента нису обавезујуће ни за земље чланице Европске уније.

Када је Србија у питању, подсетио је да је Европски парламент у последњих неколико година донео резолуције које нису изазвале већу пажњу јавности, јер се, како каже, тајкунски Шолакови медији тиме нису много бавили.

Набројао је да је у марту 2022. године донета Резолуција ЕП којом је Српска православна црква оптужена за распиривање напетости на Балкану и означена као узрочник ратова, а да је 6. јула 2022. донета Резолуција ЕП о Косову (КиМ) у којој се пет чланица ЕУ позива да призна самопроглашену независност Косова, што се тражило и од Србије.

- Нису том резолуцијом убедили ни Србију а ни пет чланица Европске уније да то учинимо и толико о утицају - рекао је Весић.

У септембру 2022. године, додао је, Европски парламент је донео Резолуцију у којој се тражи да се обуставе приступни преговори са ЕУ ако Србија не уведе санкције Руској Федерацији.

Затим је, навео је Весић, 17. јануара 2023. године донета Резолуција ЕП којом се позива да ЕУ прекине приступне преговоре са Србијом због сарадње са председником Републике Српске Милорадом Додиком, а у мају исте године Резолуција ЕП о Косову и Србији у коју је убачен амандман у коме се од власти у Србији тражи детаљна истрага о стравичном убиству у школи “Владислав Рибникар”!?

У октобру 2023. године, ЕП је донео Резолуцију којом се позива ЕУ да се прекину преговори са Србијом и укину претприступни фондови због догађаја у Бањској.

- За Владу Србије, свака резолуција и мишљење било које европске институције је значајно и ми ћемо то увек са уважавањем прочитати, али као што сам рекао, резолуције ЕП нису обавезујуће - подвукао је Весић.

Он је рекао и да је део опозиције понашањем на јучерашњој конститутивној седници Скупштине Србије показао да не поштује сопствену земљу, настављајући политику дестабилизације коју води годинама, а којом покушава да заустави развој наше земље и прикаже је као политички и економски нестабилну са циљем да дођу на власт.

Конститутивна седница је, каже, свечана седница која почиње полагањем заклетве посланика, које су грађанке и грађани Србије бирали гласајући за њихов политички програм, да их представљају у парламенту и који се обавезује пред заставом и грбом своје државе.

- Имали смо сцену да је део посланика одбио да се закуне у скупштинској сали, већ су се заклели Шолаку у телевизијском преносу на његовим медијима, чиме су показали да их Србија апсолутно не интересује - рекао је Весић.

Навео је да се јуче на друштвеним мрежама могла видети “хистерија” представника опозиције који славе то што је у резолуцији, између осталог, поменуто да ЕП тражи да се укину приступни фондови које Србија користи у свом процесу прикључења ЕУ.

Истакао да је да и грађани треба да знају да представници опозиције тиме, између осталог, траже да се не гради пруга Београд‒Ниш, која се гради од претприступних фондова ЕУ.

- Када опозиција каже ‘не дајте паре Србији’, то значи да траже да се не реконструише пруга Београд‒Бар, односно деоница од Ваљева до Врбнице, да се не изгради аутопут Ниш‒Мердаре који такође финансирамо заједно са ЕУ, да се зауставе радови на реконструкцији пруге Ниш‒Димитровград, да се не гради железничка обилазница око Ниша, да се не граде депоније у градовима широм Србије које радимо заједно са ЕУ, да се не реализује помоћ за локалне општине у износу од 270 милиона евра за 145 општина… - навео је Весић и додао да опозиција тиме тражи да се заустави развој Србије.

Он је рекао и да онаквом понашању дела опозиције није место у скупштини, где су псовали Стојана Раденовића који је као најстарији посланик водио конститутивну седницу, а који је један од најбољих математичара на свету.

- Шта је Стојан Раденовић некоме од њих крив? То што је остао у Србију? Крив им је зато што је на листи СНС. Да је случајно на њиховој листи, славили би га као Алберта Ајнштајна, али пошто је на листи СНС, онда га треба псовати - рекао је Весић.

Навео је да је такво понашање опозиције последица економског развоја Србије јер, како каже, део опозиције предвођен Драганом Ђиласом очигледно разуме да Србија економски напредује.

- Они траже да се Србији укине новац јер верују да ће, ако Србија економски стане, народ бити незадовољан како би могли да дођу на власт - рекао је Весић.

Истакао је да Србија економски напредује и да је укупан бруто домаћи производ наше земље прошле године износио 69,5 милијарди евра, док је бруто домаћи производ Албаније, Црне Горе, Босне и Херцеговине и Северне Македоније заједно био 67 милијарди евра.

Такође, навео је да извоз Србије износи 55 одсто читавог извоза са Западног Балкана, као и да је наша земља привукла 63 одсто свих инвеститора на Западном Балкану.

БОНУС ВИДЕО: ЂИЛАС ИГРА КАКО КУРТИ СВИРА - Нереди у парламенту по сценарију Самоопредељења

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
САД И ТЗВ. КОСОВО ХОЋЕ ДА ИМА СОПСТВЕНУ СРЕБРЕНИЦУ! Председница лажне државе у перфидној игри оптужила Београд

САД И ТЗВ. КОСОВО ХОЋЕ ДА ИМА СОПСТВЕНУ СРЕБРЕНИЦУ! Председница лажне државе у перфидној игри оптужила Београд

ПРЕДСЕДНИЦА лажне државе Косово Вљоса Османи, и поред тога што још нису прескочили последњу станицу ка чланству у Савету Европе - гласање на Комитету министара 17. маја најављује да ће породице несталих моћи да туже Србију Европском суду за људска права за повреду права на живот њихових најмилијих.

29. 04. 2024. у 07:00

Коментари (31)

ДА ЛИ ЈЕ ЈУТАРЊА РАКИЈИЦА ОТРОВ ИЛИ ЛЕК? Стручњак за токсикологију разбила митове (ВИДЕО)