ЛАЈЧАК УОЧИ САСТАНКА У БРИСЕЛУ: Не преговара се по принципу "узми или остави"

Новости онлајн

26. 10. 2023. у 14:33

СПЕЦИЈАЛНИ представник Европске уније за дијалог Београда и Приштине Мирослав Лајчак, одговарајући на питања новинара, изјавио је пре почетка састанака у Бриселу да се више не преговара на начин "узми или остави". Како је додао, ово мора да буде помирење између две стране у коме им ЕУ помаже, преноси Репортери.

ЛАЈЧАК УОЧИ САСТАНКА У БРИСЕЛУ: Не преговара се по принципу узми или остави

Фото Н. Скендерија

Лајчак је рекао и да има велика очекивања од данашњих састанака.

- Имам велика очекивања, идемо напред - рекао је он на питање Канала 10.

Истакао је и да се чека имплементација споразума.

Према дневном реду објављеном на сајту Европске уније, очекује се да председник Србије Александар Вучић и премијер привремених приштинских институција Аљбин Курти ускоро почну одвојене састанке са европским лидерима, а заједничког састанка неће бити.

(Косово онлајн)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!

"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!

СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!

10. 03. 2026. у 18:10

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.

07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05

Коментари (1)

МАЊА ПОТРОШЊА, ВЕЋА СТАБИЛНОСТ: Енергетска ефикасност у служби јавног здравља