ВУЧИЋ ПОСЛАО ПОРУКУ РУСИМА: Председник о групи "Вагнер"

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић говорио је у емисији Ћирилица о причама о "Вагнеру" у Србији те приче окарактерисао као ноторне лажи.

ВУЧИЋ ПОСЛАО ПОРУКУ РУСИМА: Председник о групи Вагнер

Foto: Printskrin/HappyTV

Он је руским пријатељима поручио да није фер према некоме ко страда због тога што није казнио Чајковског, Достојевског или неког другог, због тога што смо примили сваког човека из Русије, што је руски језик овде као домаћи, што смо једина земља која није увела санкције да зову било кога у "Вагнер".

- А што то радите Србији? А што зовете из "Вагнера" било кога из Србије када знате да је то противно нашим прописима - каже Вучић и додаје:

- Што да идете у Украјину или у Русију. Је л' смо мало глава изгубили у свим ратовима?. Хајде да сачувамо своје људе, своју земљу и свој народ - рекао је председник.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КОМАНДАНТ батаљона је изјавио да украјинске оружане снаге избегавају борбу лаког оружја у Константиновки. Према његовим речима, током чишћења насеља, украјински војници покушавају да избегну блиску борбу, јер су инфериорни у односу на руске јединице у ватреним обрачунима.

01. 07. 2026. у 15:48 >> 15:55

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.

01. 07. 2026. у 15:45

Коментари (80)

МАКСИМАЛНИ НИВО УЗБУНЕ, СИСТЕМ ЈЕ ЗАКАЗАО: Мађар саопштио ужасну вест о ситуацији у Мађарској