ВЕЛИКИ ПРИТИСАК НА ВУЧИЋА И СРБИЈУ: Европски званичници траже да се одмах придружимо санкцијама против Русије
ЕВРОПСКИ званичници врше велики притисак на председника Србије Александра Вучића и траже од Србије да се одмах придружи санкцијама против Русије, сазнају "Новости".
Фото: Новости
Подсећамо, председник Вучић се налази у Њујорку где је данас присуствовао почетку дебате светских лидера на Генералној скупштини УН.
Он се данас састао са лидерима бројних земаља, и саопштио је да је добио ноту још једне земље о повлачењу признања независности тзв. Косова.
- На једном од састанака који није снимљен ја сам добио још једну ноту о повлачењу признања независности тзв. Косова. Радимо и ћутимо, али када крену да траже чланства у неке нове институције, тог тренутка ће се изненадити бројем држава које то не прихватају - казао је Вучић.
Он је додао да Србија и даље наставља да тражи компромисна решења, али и да снажи економску сарадњу са САД, и да је то важно за нашу земљу.
- Као што се трудимо да чувамо добре односе са Русијом и Кином. То је једина политика коју можемо да имамо. Ми због Косова можемо да имамо само своју страну. Ми морамо да будемо свуда, зато што се боримо за голи живот свог народа и своје земље - казао је председник.
Препоручујемо
ВУЧИЋ САОПШТИО СЈАЈНЕ ВЕСТИ: Још једна земља повукла признање тзв. Косова
20. 09. 2022. у 19:41
СРБИЈА ДОНОСИ ВАЖНЕ ОДЛУКЕ: Вучић следеће недеље открива нове потезе наше земље
20. 09. 2022. у 19:37
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још
ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.
13. 12. 2025. у 15:33
Коментари (93)