ПОНОСНО И ЧАСНО ЋЕМО ЧУВАТИ СРБИЈУ: Премијерка Ана Брнабић на комеморативној академији поводом 23. године од битке на Кошарама

Танјуг

13. 06. 2022. у 23:07

СРБИЈА ће наставити да испуњава дужности на које су их жртве хероја са Кошара обавезале - да јача и да буде победничка на свим пољима, да буде земља која се неће одрећи слободе и независности одлучивања - основног јемца мира, суверенитета и територијаног интегритета, изјавила је вечерас премијерка Ана Брнабић.

ПОНОСНО И ЧАСНО ЋЕМО ЧУВАТИ СРБИЈУ: Премијерка Ана Брнабић на комеморативној академији поводом 23. године од битке на Кошарама

Фото: Танјуг/Драган Кујунџић

Брнабић је то рекла на комеморативној академији поводом обележавања 23. године од завршетка битке на Кошарама, једне од најтежих у новијој историји, у којој је 108 припадника Војске Југославије, од тога 50 младића на одслужењу војног рока, погинуло бранећи државну границу од албанских снага.

Фото: Танјуг/Драган Кујунџић

- Зато је наше обећање вечерас свим херојима да ћемо снажно, поносно и часно чувати Србију, њену слободу и независност, суверентет И територијални интегритет, да никада нећемо угрозити друге али да ћемо увек бранти оно што је наше и да ћемо наставити да испуњавмао дужности на које су их њихове жртве обавезале - рекла је председница Владе.

Брнабић је нагласила да данас дајемо све од себе да Србија буде победничка на сивм аспектима у економији, иновацијама, у култури, науци спорту, просвети, економији, образовању, како би свесна жртава 108 хероја са Кошара имала пун историјски смисао.

Како каже, најмање што можемо да учинимо за те хероје који су нам показали шта значи храбост и ултимативна жртва, је да сваки дан дајемо све од себе за земљу за који су такви хероји дали животе.

Фото: Танјуг/Драган Кујунџић

- И нека залог свакој будућој генерацији буде залог то да се никада не одрекну слободе и незвисности одлучивања основног јемца мира, суверенитета и теритијалног интегритета, а данас најбољи пример је како се то чини, председник Србије који је последњи пут на тешким састанцима прошле недеље показао како се брани интерес своје земље, који у готово немогућим условима рата на истоку Европе и огромних притисака прати и бира инитерес грађана Србије, испуњава председничку заклетву достојну најдостојнијег начина на који су јунаци са Кошара одржали своју војничку заклетву чинећи да идеали тих јунака и вас овде буду испуњени - рекла је Брнабић.

Председница Владе Србије је нагласила да морамо да покушамо да дорастемо тим херојима и учинимо све да ниједна нова генерација опет не буде принуђена да подноси њихове и наше жртве.

Према њеним речима, то да градимо Србију сваки дан, да је снажимо јачамо, јесте најбољи начин да херојима са Кошара захвалимо за жртву.

Фото: Танјуг/Драган Кујунџић

- То је најбољи начин да 23 године касније кажемо хвала за слободу и за ову земљу. Хвала за све оно што сте бранили, незамисливе људске напоре које сте улагали да одбраните своју отаџбину - рекла је она и нагласила да слобда и мир јесу и биће имепратив за оно за шта се Србија свакдоневно бори.

Комеморативној академији поводом обележавања 23. године од завршетка битке на Кошарама поред бораца - учесника битке, чланова њихових породица, породица страдалих, између осталих, присуствовали су и министри Дарија Кисић, Новица Тончев, Томислав Момировић, Анђелка Атанасковић, директор Канцеларије за КиМ Петар Петковић, представници Војске Србије, СПЦ и удружења бораца.

Организатор комеморативне академије је Одбор Владе Србије за неговање традиција ослободилацких ратова Србије.

Председник Србије Александар Вучић ће сутра положити венац на Споменик јунацима битке на Кошарама вођене од 9. априла до 14. јуна 1999. године. У његово име скупу је присуствовала Сузана Пауновић.

БОНУС ГАЛЕРИЈА: Обука легендарне јединице која је оборила "невидљивог"

БОНУС ВИДЕО: КАКО ИЗГЛЕДА ХАШКА ПРАВДА - Србима десет векова робије

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП НАЦРТАО НОВЕ МЕТЕ, ПРЕТИ ОД АМЕРИКЕ ДО ЕВРОПЕ! Шок у Каракасу, потпуни заокрет Мадурове потпредседнице

ТРАМП НАЦРТАО НОВЕ МЕТЕ, ПРЕТИ ОД АМЕРИКЕ ДО ЕВРОПЕ! Шок у Каракасу, потпуни заокрет Мадурове потпредседнице

САД су у суботу у војној акцији у Каракасу отеле председника Венецуеле Николаса Мадура и његову супругу Силију Флорес, који су спроведени у Градску притворску јединицу у Њујорку, где ће им се судити по оптужници за кријумчарење наркотика. Пратимо уживо најновији развој догађаја након драматичне америчке операције у Венецуели.

05. 01. 2026. у 08:27 >> 09:38

МАДУРО СЕ НА ЕНГЛЕСКОМ ОБРАТИО АМЕРИЧКИМ АГЕНТИМА: Погледајте шта им је рекао (ВИДЕО)

МАДУРО СЕ НА ЕНГЛЕСКОМ ОБРАТИО АМЕРИЧКИМ АГЕНТИМА: Погледајте шта им је рекао (ВИДЕО)

ПРЕДСЕДНИК Венецуеле Николас Мадуро је хеликоптером стигао на Менхетн, након чега је конвојем пребачен у Притворски центар (МДЦ) у Бруклину, озлоглашени затвор описан као „одвратан“ са „застрашујућим“ условима. Тамо су остали певач Р. Кели, Гислејн Максвел и Сем Банкман-Фрид.

04. 01. 2026. у 08:58

У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије

У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије

У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.

03. 01. 2026. у 18:47

Коментари (0)

ДЕЦЕНИЈАМА СУ ЗАЈЕДНО: Колико је Ташке старији од Вики? Разлика у годинама многе изненадила