ЛИВЕРПУЛ СЕ ВРАЋА НА ПРВО МЕСТО: Шефилд је најгори премијерлигаш у свим сегметнима

О. М.

04. 04. 2024. у 09:09

ЛИВЕРПУЛ брани прву позицију на табели Премијер лиге против најслабије екипе првенства Шефилд јунајтеда. Утакмица се игра на Енфилду од 20 часова и 30 минута.

Арсенал је јучерашњом победом против Лутона бацио рукавицу у лице "црвенима" и привремено избио на чело табеле, али има утакмицу више.

Победом би се Ливерпул вратио на прво место, али далеко од тога да би трка за титулу тиме била завршена, јер би осам кола пре краја водећи тројац делила само три бода. На руку Ливерпулу ишао је и реми Арсенала и Манчестер ситија за викенд.

Ливерпул је непоражен у шест утакмица Премијер лиге, од којих је пет победио. Од септембра су доживели само један пораз, и то против Арсенала.

На папиру, ове недеље имају лак задатак јер на Енфилду дочекују Шефилд јунајтед, један од најслабијих тимова у лиги.

Ливерпул је изгубио само четири бода против екипа из друге половине табеле, ремијима против Челсија и Лутона. У 13 од 16 утакмица против екипа из доњег дела табеле постигли су два или више голова, а у девет утакмица су постигли три или више голова.

Ливерпул је један од само три тима у првих шест енглеских лига који тек треба да изгубе на свом терену. Последњи пораз код куће у Премијер лиги су одиграли од Лидса у октобру 2022.

Шефилд је пропустио велику шансу да се врати у борбу за опстанак у лиги. У претходне две утакмице против Борнмута и Фулама изгубили су четири бода. Против Фулама су водили са 3:1 до 86. минута а два бода су изгубили у трећем минуту зауставног времена. Против Борнмута су прокоцкали 2:0 а гол за 2:2 примили су у 92. минуту. са та четири несрећно изгубљена бода изједначили би се са Барнлијем и дошли на достижних шест бодова минуса у односу на Нотингем форест.

Овако, све су даље од најближих конкурената и ако преживе ову сезону биће то велико изненађење. У последњих девет кола играју против Ливерпула, Тотенхема, Манчестер јунајтеда, Њукасла и Челсија.

Нису победили у пет утакмица а имају само једну победу у последња четири месеца. Против најбољих тимова, "оштрице" су катастрофално лоше. У 14 утакмица против тимова из првих девет, претрпели су 11 пораза и у свих 11 утакмица примили два или више голова.

Немају ни једно гостовање без примљеног гола. Шефилд је најгори и домаћи и гостујући тим. Имају најслабији напад и најлошију одбрану.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији за Андроид и иОС

НАШ ТИП: 1&|2+(квота 1,70)

ИТАЛИЈА У ШОКУ: Ево због кога је Јаник Синер оставио девојку (ФОТО)

Новак Ђоковић је и даље први на АТП листи, а чак и да освоји Ролан Гарос, који почиње за мање од десет дана, то му неће гарантовати останак на врх. Наиме, на тај врх могао би да се попне Јаник Синер, мада је он ових дана, изгледа, већ на "седмом небу".

16. 05. 2024. у 16:12

ПРЕВАЗИШЛИ СУ СВЕ(Т): Ова земља је повукла најлуђи потез од увођења санкција Русима - решила да казни саму себе

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то назива Русија, и даље спада у оне вести које се с посебном пажњом прате широм света, а међу њима се издвајају и неки спортски сегменти, највише због санкција руским и белоруским спортистима. Али, до овог рата је било незабележено да се због Русије - у једној сасвим другој земљи уведе санкција сопственом репрезентативцу.

16. 05. 2024. у 17:25

ПИКСИ ИЗНЕНАДИО СПИСКОМ! Селектор Србије изабрао потенцијалне путнике за Европско првенство, а на њему је једно неочекивано име

Фудбалски савез Србије послао је у УЕФА шири списак играча на које се рачуна за Европско првенство у Немачкој, а како сазнаје Моцарт спорт, међу њима је и – Миле Свилар.

16. 05. 2024. у 08:50