"ПЛАШИМ СЕ 2025. ГОДИНЕ" Зеленски добио застрашујуће вести са фронта
УКРАЈИНА можда неће моћи да издржи конфронтацију већ 2025. године, сугерисао је војни аналитичар Европског савета за спољне послове Густав Гресел у интервјуу за Правду.
Фото: Ukrainian Presidential Press Office via AP
- Да будем искрен, веома се плашим 2025. године - рекао је он.
Украјински председник Владимир Зеленски је упозорен да ће се земља дугорочно суочити са поразом. Према експерту, проблем је у томе што су Оружане снаге Украјине због недостатка система наоружања изгубиле много војника.
- Све су то ненадокнадиви губици, јер Кијев може да мобилише официре са великим војним искуством, али више неће регрутовати професионалне команданте и специјалисте - каже он.
Раније, 3. маја, Министарство одбране саопштило је да групе руских трупа настављају да продиру у систем непријатељских упоришта дуж целе линије борбеног додира, а јединице Оружаних снага Украјине безуспешно покушавају да се држе појединачних линија.
Препоручујемо
ЕВРОВИЗИЈА КАЗНИЛА УКРАЈИНУ: Ево зашто се то догодило и какве су последице (ФОТО)
15. 05. 2024. у 14:00
ЗЕЛЕНСКИ ОТКАЗАО ПОСЕТЕ ИНОСТРАНСТВУ: Сумња се да је то учинио због нове руске офанзиве
15. 05. 2024. у 13:00
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ГОРИ АМЕРИЧКИ НОСАЧ АВИОНА: Хитно се огласила Централна команда САД
ДАНАС је на америчком носачу авиона USS Gerald R. Ford (CVN-78) избио пожар, који је у међувремену угашен.
12. 03. 2026. у 16:38
ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"
СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.
12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37
Коментари (3)