"ЈАРЧЕВИ" ОПЕТ УДАРАЈУ У "ЖУТИ ЗИД": Дортмунд брише сећања на разочаравајући крај прошле сезоне

О. М.

19. 08. 2023. у 09:00

У првом колу немачке Бундеслиге Борусија Дортмунд дочекује Келн. Утакмица је на програму од 18.30 на стадиону ''Сигнал Идуна Парк''.

ЈАРЧЕВИ ОПЕТ УДАРАЈУ У ЖУТИ ЗИД: Дортмунд брише сећања на разочаравајући крај прошле сезоне

Танјуг/ап

У првом такмичарском мечу ове сезоне Борусија Дортмунд је у гостима у првом колу купа савладала Шот Мајнц резултатом 6:1. Повели су у 22. минуту преко Себастијана Алеа, а два минута касније су удвостручили предност преко Јулиана Бранта. У 34. минуту домаћи су успели да смање предност, а само минут касније Але је поново повећао предност гостију. У другом делу меча Борусија је постигла још три гола, а стрелци су били Марсел Сабицер, Доњел Мален и Јусуфа Мукоко.

У припремном периоду одиграли су седам пријатељских утакмица и забележили шест победа уз један реми. Претходне сезоне титула им је измакла у последњем колу, јер нису успели да савладају Мајнц на свом стадиону. На крају су заузели друго место са 71 бодом, колико је сакупио и првопласирани Бајерн, али због боље гол-разлике "салатара" је припала Баварцима.

Борусија из Дортмунда ће сезону почети без петорице повређених играча: Џејмија Бајона Гитенса, Жилијена Дуранвила, Томе Менијеа, Ђованија Рејне и Никласа Сулеа. Да ствар буде још гора за "милионере", под знаком питања су и Карим Адејеми, нови капитен Емре Џан, Матеу Мореј Бауза и Феликс Нмеча.

Након што је прошлог викенда постигао два гола, очекује се да Себастијен Але предводити напад у формацији 4-2-3-1, са Донијелом Мален, Марком Ројсом и Џулијаном Брантом иза нападача.

У последњој такмичарској утакмици Келн је у гостима после продужетака савладао Оснабрик у првом колу купа резултатом 3:1. Гостујући тим је повео на крају првог полувремена када је Денис Хусеинбашић асистирао Бену Шмицу који је постигао гол. До изједначења је дошло у 73. минуту, пошто је играч домаћих после промашеног пенала послао одбијену лопту у мрежу. У регуларном времену више није било промена резултата, а нову предност домаћем тиму донео је Саргис Адамјан у 93. минуту. Три минута касније предност је повећао Јулијан Шабо, што је био и коначан резултат.

Келн је у припремном периоду одиграо шест пријатељских утакмица, остваривши три победе, два ремија и један пораз. Прошлу сезону завршио је на 11. месту на табели са 42 бода, осам мање од седмопласираног Ајнтрахта из Франкфурта.

Јарчеви такође имају неколико повређених играча, а очекује се да ће Ноа Катербах, Јан Тилман и Штефен Тигес пропустити гостовање на Вестфалену.

Последњи сусрет ових ривала на овом стадиону завршен је са пола туцета голова у мрежи Келна 6:1.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: 1&3+ (квота 1,97)

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 15:56

РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ! Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије престала да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

"РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ!" Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије "престала" да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

Русија је ових дана прилично поносна на оно што се десило на Европском првенству у боксу чији је домаћин била Србија. Истина, суочили су се Руси са два проблема у српској престоници, али - далеко од тога да су љути.

29. 04. 2024. у 14:59

УКРАЈИНА ТУГУЈЕ: Умро Михаил Фоменко

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету - рат који је у току је довео да се збивања из тих држава прате из минута у минут, уживо, а на сваких пет минута појави се нова информација која изазове велику пажњу. Спорт је неодвојив део живота, па и током ратних збивања, а управо је једна спортска вест растужила овог понедељка Украјинце.

29. 04. 2024. у 14:24