НЕЋЕ БИТИ ПЕНАЛА: Фудбалски савез Шпаније има ново правило код нерешених резултата

О. М.

08. 06. 2023. у 11:24 >> 11:24

АЛАВЕС дочекује екипу Еибара у реваншу полуфинала плеј-офа Ла Лиге 2, популарне Сегунде. Меч је на програму у четвртак од 21 час.

Прва утакмица ових ривала на стадиону Еибара завршена је нерешено 1:1, тако да оба тима имају активан резултат пре одлучујућих деведесет минута. Алавес је повео голом Силе у деветом минуту а поравнање Ејбару донео је у првом минуту надокнаде времена у првом полувремену фудбалер славног имена, Стоичков.

Није наравно реч о бугарској легенди која тренутно ради као стручни консултант на једној шпанској телевизији, него о Хуану Дијегу Молини Мартинезу, шпанском фудбалеру чији отац је као велики обожавалац некадашње Златне лопте желео да сина назове по њему, али је мајка уложила вето на ову одлуку па је дечак добио традиционално шпанско име а оцу за утеху, остао је надимак.

Алавес је сезону завршио на 4. месту на табели, са истим бројем бодова као и Еибар, али је због бољег међусобног скора био испред њих на табели (2:0 и 0:0).

Ова информација је од великог значаја пред меч ових ривала, с обзиром на то да је ФС Шпаније одлучио да се у случају истог резултата играју само продужеци. Уколико се победник не зна ни после додатних 30 минута, неће се изводити пенали, већ ће тим који је на крају сезоне био боље пласиран на табели пласирати се у наредну рунду.

Алавес је последњи пут поражен код куће у лиги крајем децембра од Левантеа, а од тада је примио само пет голова када је домаћин. С обзиром да Алавесу и на овом мечу одговара реми, верујемо да ће у меч ући максимално концентрисано и да ће своју шансу чекати из контре.

Иако је до пет кола пре краја Еибар био главни кандидат за директан пласман у Ла лигу ,сезону је завршио на петом месту због низа од четири меча без победе.

Еибар је ремизирао са Гранадом 1:1 и Хихоном 2:2 и забележио два минимална пораза, од Лас Палмаса и Расинга. Да је Еибар успео да добије само један од ова четири дуела, нашао би се у топ 2 и отишао директно у популарну "Примеру".

Општи утисак је да су баскијци били бољи ривал у првој утакмици али нису имали среће и спретности да реализује теренску иницијативу. Одлучујући тренутак догодио се у 73. минуту када је Арбила добио други жути картон.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: ГГ (квота 2,35)

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39

ГРМЕЛА ЈЕ АРЕНА: Овако су гробари реаговали када су видели да су Тони Кукоч и Дино Рађа дошли на меч Партизан - Олимпијакос (ВИДЕО)

ГРМЕЛА ЈЕ АРЕНА: Овако су "гробари" реаговали када су видели да су Тони Кукоч и Дино Рађа дошли на меч Партизан - Олимпијакос (ВИДЕО)

КК Партизан и Олимпијакос састали су се у 32. колу Евролиге, а на ту утакмицу дошле су и две хрватске легенде, својевремено и асови југословенске репрезентације.

28. 03. 2024. у 20:37 >> 21:05