ВЛАХОВИЋ ПРОПУШТА ''ДЕРБИ ИТАЛИЈЕ'' ЗБОГ ПОВРЕДЕ?: ''Стара дама'' зна како са Интером ове сезоне

О. М.

26. 04. 2023. у 08:40

РЕВАНШ полуфинала Купа Италије доноси нам 249. званични "Дерби Италије" између ''нероазура'' и Јувентуса, односно њихов 36. сусрет у најмасовнијем италијанском клупском такмичењу.

ВЛАХОВИЋ ПРОПУШТА ДЕРБИ ИТАЛИЈЕ ЗБОГ ПОВРЕДЕ?: Стара дама зна како са Интером ове сезоне

Први меч у Торину завршен је без победника 1:1, а стрелци су били Хуан Квадрадо у 83. минуту за Јувентус и Ромелу Лукаку у петом минуту зауставног времена за Интер. Меч је обиловао инцидентима, а нарочито је било "вруће" на терену по завршетку па је судија  Давиде Маса морао да расхлађује усијане главе црвеним картонима које је поделио стрелцима оба гола и голману Интера Самиру Хандановичу, због недисциплине.

Касније је ФИГЦ (Фудбалски савез Италије) поништио црвени картон белгијском нападачу јер је процењено да радовањем испред противничких навијача није хтео да их испровоцира него је одговорио на њихову провокацију (!?) тако да ће он бити у конкуренцији за тим и вечерас.

Доста тога десило се у оба клуба од те прве утакмице. Интер је успео да се пласира у полуфинале Лиге шампиона где га очекује "Дерби дела Мадонина" са градским ривалом Миланом, али и да од могућих девет бодова у Серији А освоји само четири. Због тога су "нероазури" пали са друге на шесту позицију, мало захваљујући лошим играма, а мало и захваљујући Олимпијском комитету Италије који је одлучио да Јувентусу врати 15 одузетих бодова.

Тако је "стара дама" упркос трима узастопним поразима у Серији А скочила са осме на трећу позицију на табели, па можда ипак неће морати да освоји Лигу Европе, у којој јој иначе иде добро за сада, ако жели да се следеће године нађе у Лиги шампиона.

Интер је свој низ лоших резултата у Серији А, где је у пет кола освојио само један бод, прекинуо коначно за викенд победивши у гостима Емполи са 3:0, уз два гола Ромелуа Лукакуа и један Лаутара Мартинеза.

С друге сртане, Јувентус је поразима од Лација и Сасуола у гостима, придодао и овај последњи од Наполија код куће. Лидер и сада већ готово извесни нови шампион Италије остварио је минималну победу голом Распадорија у трећем минуту надокнаде времена.

Интер и Јуве одиграли су недавно и првенствени меч. Средином марта "бјанконери" су на "Ђузепе Меаца" стадиону остварили своју претпоследњу победу у Серији А (недељу дана касније савладали су Верону и од тада не знају за тријумф), голом нашег Филипа Костића. Био је то последњи постигнути гол српског репрезентативца у дресу ''старе даме'', али још дужи "пост" има други српски репрезентативац, коме су, за разлику од Фиће, голови примарни задатак.

Душан Влаховић је против Наполија играо тек од 90. минута, јер је Алегри хтео да га одмори после реванша у Лисабону (у коме је играо до 71), али му се тај минут додаје у поражавајућу статистику - није постигао гол сада већ 495 минута у свим такмичењима (пре више од месец дана погодио је против Фрајбурга у Лиги Европе), а чак 736 минута у Серији А, тачније од седмог фебруара и победе ''бјанконера'' над Салернитаном. Разлог за то може бити повреда коју најскупљи играч у историји Јувентуса вуче још од Светског првенства и по писању италијанских медија због исте ће пропустити вечерашњи дерби.

Имајући у виду да је Интер по свим кладионицама аутсајдер за освајање Лиге шампиона у конкуренцији Манчестер ситија и Реал Мадрида, од којих га један чека у финалу ако до тамо и дође, а да је "скудето" одавно ван домашаја, тренеру "неразура" Симонеу Инзагију остаје одбрана трофеја у Купу Италије као последња шанса да обезбеди себи опстанак на клупи миланског гиганта.

Други полуфинални пар Купа Италије чине Кремонезе и Фиорентина која на реванш у Фиренци доноси више него солидан капитал од два гола предности.

Јувентус је рекордер по броју титула освајача Купа Италије са 14, док је Интер осам пута пришивао победничку "кокарду" на дрес и ове године има прилику да се изједначи на другом месту вечите листе освајача са Ромом.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој

новој апликацији.

НАШ ПРЕДЛОГ: 0-2 (квота 1,75)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36

ИСПОВЕСТ РОДИТЕЉА УБИЈЕНЕ АНГЕЛИНЕ АЋИМОВИЋ: Годину дана од масакра у Рибникару (ВИДЕО)