ЛЕХ СЕ ОПРОСТИО ОД ТИТУЛЕ: Остаје борба за Лигу конференција

О. М.

24. 04. 2023. у 11:11

ЛЕХ ПОЗНАЊ гостује екипи Радомјак Радом у 29. колу пољске Екстракласе.

Фото Твитер

Домаћи тим је 14. на табели са 34 бода, само три више од зоне испадања. Лех је четврти са 48, два мање од Погона из Шћећина с којим се бори за место у Лиги конференција.

Последњи меч Екстракласе Леха Познања завршен је без победника 2:2, а противник је била Легија из Варшаве, другопласирани тим са 57 бодова. Лидер Екстракласе је иначе Раков, који има 68 бодова и врло је близу да осигура прву титулу шампиона у исторји клуба, која му је измицала у претходне две сезоне, а освајали су је управо Легија и Лех са по пет бодова предности.

Лех је и математички изгубио титулу пошто шест утакмица до краја заостаје 20 бодова.

Радомјак је изгубио последњи меч Екстракласе са 3:0 на гостовању Краковији. Тиме је продужио низ без победе на седам утакмица.

Лех је победио у последњем сусрету ових екипа са 1:0 на стадиону Познањ у октобру. Једини гол постигао је Ђорђи Цитаишвили у 12. минуту.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој

новој апликацији.

НАШ ПРЕДЛОГ: I1+&2+ (квота 1,57)

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 15:56 >> 19:11

РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ! Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије престала да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

"РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ!" Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије "престала" да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

Русија је ових дана прилично поносна на оно што се десило на Европском првенству у боксу чији је домаћин била Србија. Истина, суочили су се Руси са два проблема у српској престоници, али - далеко од тога да су љути.

29. 04. 2024. у 14:59

УКРАЈИНА ТУГУЈЕ: Умро Михаил Фоменко

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету - рат који је у току је довео да се збивања из тих држава прате из минута у минут, уживо, а на сваких пет минута појави се нова информација која изазове велику пажњу. Спорт је неодвојив део живота, па и током ратних збивања, а управо је једна спортска вест растужила овог понедељка Украјинце.

29. 04. 2024. у 14:24