МАНЧЕСТЕР СЕ УЗДА У МАГИЈУ ''ОЛД ТРАФОРДА'': Барса се извукла на ''Ноу кампу''

М.Т.

23. 02. 2023. у 10:23

ПРВИ меч два ривала завршен је резултатом 2:2.

МАНЧЕСТЕР СЕ УЗДА У МАГИЈУ ОЛД ТРАФОРДА: Барса се извукла на Ноу кампу

Пре недељу дана у Шпанији је виђена одлична утакмица са четири постигнута гола уз још много добрих прилика, али ће вечерас од 21 час на ''Олд трафорду'' Манчестер јунајтед и Барселона дефинитивно одлучити ко ће бити путник у осмину финала Лиге Европе.

После мирног првог полувремена на ''Ноу кампу'' пре недељу дана, све је експлодирало у других 45 минута. Маркос Алонсо донео је предност Барселони, али је само два минута касније већ било нерешено поготком Маркуса Рашфорда. Питање је како би се меч одвијао да Кунде није аутоголом довео ''црвене ђаволе'' у вођство у 59. минуту, али је на срећу Ћавија у 77. минуту Рафиња донео изједначење.

Јунајтед је имао прилично незгодан меч за викенд против Лестера у Премијер лиги и мада је славио са 3:0, Тен Хаг је оценио да је његов тим одиграо грозно прво полувреме. Само једну шансу је Манчестер искористио против ''лисица'' у првих 45 минута за гол, док је Де Хеа на другој страни заустављао сваки покушај Лестера. ''Црвени ђаволи'' имају веома добар учинак на домаћем терену на последњих 15 мечева пошто су славили 14 пута уз један реми.

Између два меча против Манчестера, Барселона је имала практично рутински меч у Ла лиги против Кадиза којег је савладала са 2:0. Каталонци су у сјајном низу од 18 мечева без пораза, од чега су славили чак 16 пута уз само два ремија. ''Блауграна'' је славила на последњих 11 гостујућих мечева у свим такмичењима и то би могао да буде значајан фактор за шпанског представника вечерас на ''Театру снова''.

Менаџер домаћина јунајтеда Ерик тен Хаг имаће појачан тим за вечерашњи реванш пошто се после одрађене суспензије у првом мечу због картона враћају у састав Лисандро Мартинез и Марсел Сабицер, као и Каземиро. Кристијан Ериксен и Дони ван де Бек су повређени, а играње Ентонија Марсијала, Харија Мегвајера и Антонија је још увек под знаком питања. Уколико Антони не буде могао да игра, уместо њега се очекују у тиму Џејдон Санчо или Алехандро Гарначо.

Барселона је остала без Гавија пошто га чека суспензија због картона, а у прво мечу је повреду зарадио Педри због које ће одсуствовати месец дана са терена. Због повреде неће бити ни Усмана Дембелеа у тиму, али се зато у тим после опоравка од повреде вратио Серхио Бускец мада је меч против Кадиза преседео на клупи, а одсуство Гавија значи да би на левој страни могао да стартује Ансу Фати.

Реми који су Манчестер јунајтед и Барса одиграли у првом мечу био је тек први између ова два тима на претходних десет утакмица. Барселона има шест тријумфа, док су ''црвени ђаволи'' славили три пута.

НАШ ТИП: ГГ3+ (квота 2,10)

ПАЛА ОДЛУКА! Ево кога је Новак Ђоковић одабрао за тренера, мастерс у Риму све открио (ВИДЕО)

Новак Ђоковић је недавно завршио више него успешну сарадњу са хрватским тренером Гораном Иванишевић, а сада је постало јасно и ко ће бити Нолетов тренер на римском мастерсу.

06. 05. 2024. у 21:35

НОВА ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до пре неки дан су деловали прилично моћно, а како и не би када су малтене "почистили" Лос Анђелес Лејкерсе из НБА плеј-офа, али актуелни шампиони сада се налазе у проблему.

06. 05. 2024. у 20:13

УБИЈЕН АЛЕКСАНДР ПЕЛЕШЕНКО: Двоструки шампион Европе погинуо у Украјини

РАТ у Украјини и даље привлачи огромну пажњу широм планете, а најновије вести везане за тај сукоб, који Русија назива "специјана војна операција", долазе из сфере спорта.

06. 05. 2024. у 15:30