ВЛАХОВИЋ НОСИ ЈУВЕНТУС НА ЛЕЂИМА: Све је отворено у реваншу!

В.М.

23. 02. 2023. у 09:00

НАНТ дочекује ''стару даму'' од 18.45 на ''Стадиону Бужуар''.

У Торину је виђена јако занимљива утакмица прошле недеље. Јувенутс је рано повео поготком Влаховића, али Нант се није предавао и пораванао је резултат преко Бласа почетком другог дела. При самом крају утакмице ВАР је звао судију Пинеира да погледа сумњиву ситуацију на којој је деловало да је играч Нанта играо руком, међутим, Пинеиро је досудио фаул који је претходио тој ситуацији и остало је 1:1.

Домаћин игра веома солидно у наставку сезоне, за викенд је изгубио до фаворизованог Ланса са 3:1 и тренутно је 13. на табели са 28 освојених бодова, што је девет поена више од Трое која је први тим испод црте. Што се тиче Лиге Европе, Нант је заузео друго место у интересантној групи ''Г'' савладавши Олимпијакос у последњем мечу прве фазе.

Јувентус је упао у велике проблеме када му је савез одузео 15 поена у Серији А и сада му је Лига Европе вероватно једина прилика да заигра у Лиги шампиона идуће сезоне. Гост је за викенд савладао Специју головима Кеана и Ди Марије, сада је седми на табели али заостаје чак 12 бодова за четвртопласираним Миланом и тешко да ће га сустићи. ''Стара дама'' се није баш добро провела у Европи ове сезоне, веома је слабо наступила у Лиги шампиона и заузела је треће место у групи ''Х'' са само три освојена поена и тако се пласирала у Лигу Европе. У екипу се скоро вратио најскупљи играч у историји клуба - Душан Влаховић. Сјајни српски центарфор је на последње четири утакмице у свим такмичењима постигао три гола уз подељену асистенцију. Поред њега, одличне игре у дресу ''бјанконера'' пружа и Филип Костић који је за викенд уписао шесту асистенцију у Серији А када је наместио гол Кеану.

Домаћин нема већих проблема са повредама и једини који ће изостати са вечерашњег сусрета је Мерлин.

Алегри не може да рачуна на Погбу, Милика и Миретија, док је под знаком питања Федерико Кјеза, али по италијанским медијима пишу да ће вероватно наступити од првог минута.

Очекујемо једну тврду, борбену утакмицу. Верујемо да је Јуве квалитетнија екипа и да ће то доћи до изражаја на ''Стадиону Бужуар''.

НАШ ТИП: 2 (квота 1,90)

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 15:56

РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ! Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије престала да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

"РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ!" Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије "престала" да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

Русија је ових дана прилично поносна на оно што се десило на Европском првенству у боксу чији је домаћин била Србија. Истина, суочили су се Руси са два проблема у српској престоници, али - далеко од тога да су љути.

29. 04. 2024. у 14:59

УКРАЈИНА ТУГУЈЕ: Умро Михаил Фоменко

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету - рат који је у току је довео да се збивања из тих држава прате из минута у минут, уживо, а на сваких пет минута појави се нова информација која изазове велику пажњу. Спорт је неодвојив део живота, па и током ратних збивања, а управо је једна спортска вест растужила овог понедељка Украјинце.

29. 04. 2024. у 14:24