ЛАЈПЦИГ УХВАТИО ЗАЛЕТ: "Биковима" лежи "стара дама" из престонице

15. 10. 2022. у 10:07

УТАКМИЦА 10. кола Бундеслиге.

ЛАЈПЦИГ УХВАТИО ЗАЛЕТ: Биковима лежи стара дама из престонице

Након лошег почетка сезоне фудбалери Лајпцига су заиграли у препознатљивом ритму. "Бикови" су непоражени на претходна четири меча, а тај низ желе да продуже и вечерас када на "Ред Бул арену" стиже берлинска Херта. Пулени Марка Розеа одиграли су одличану утакмицу у Лиги шампиона, савладан је Селтик у Глазгову са 2:0 и нема сумње да ће тај дуел послужити као "рецепт" пред битку са екипом из немачке престонице.

Покренуо је Марко Розе "бикове", под његовим вођством Ред Булово чедо остварило је једине две победе у Лиги шампиона ове сезоне, обе против Селтика, и тренутно је у доброј позицији да се пласира у осмину финала елитног европског такмичења.

Дуго је Селтик одолевао пред својим навијачима, трудио се да још једном потврди како се с правом нашао ту где јесте, међу најбољима. Међутим, игра шкотског тима свела се на бравуре Џоа Харта који је више од сат времена држао домаћина у животу. Ипак, петнаестак минута пре краја и он је поклекао. Андре Силва се одлично снашао на левом боку и послао повратан пас пред гол, а Тимо Вернер главом погодио даљи угао за заслужено вођство немачког клуба.

Убрзо је стигла и потврда тријумфа. И тада је велики посао одрадио Тимо Вернер. Спустио је лопту Емилу Форсбергу који се сјајно снашао и у трку лопту послао под пречку!

Херта је минулог викенда успела да заустави Фрајбург (2:2) који је ремијем у Берлину препустио лидерску позицију Униону.

Боље су фаворизовани гости отворили меч. Преко Данијела Кофија Кјереха, репрезентативца Гане повели су у 22. минуту. Херта се ипак вратила до краја полувремена. Прецизан је са беле тачке био Лукебакио у 34. минуту.

Тим из Берлина је заиграо још боље на старту другог дела. Резервиста Рихтер је асистирао Сердару за 2:1 у 61. минуту. Бод Фрајбургу донео је резервиста Шаде у 78. минуту. Стеван Јоветић, репрезентативац Црне Горе, почео је меч у дресу Херте, а игру је напустио у 65. минуту.

Популарној "старој дами" је ово био четврти везани реми, док је Фрајбург везао шести меч без пораза.

Лајпциг је протекле сезоне демолирао Херту у оба међусобна дуела. "Бикови" су у Берлину славили са 6:1, док су као домаћини били још убедљивији - 6:0.

НАШ ТИП: 1&2+ (квота 1,68)

СИНЕ, ДОБРО ЈЕ ДА САДА ПЛАЧЕШ Дудић одговорио тренеру Звезде: Погледао је оно што је за њих добро

"СИНЕ, ДОБРО ЈЕ ДА САДА ПЛАЧЕШ" Дудић одговорио тренеру Звезде: Погледао је оно што је за њих добро

ПРАВО ниоткуда започео је "рат" између Феђе Дудића и Владана Милојевића, а делује да се неће ускоро завршити јер је из Крагујевца тренеру Звезде стигао одговор.

27. 04. 2024. у 11:33