ЛОРИЈЕН ИГРА СЕЗОНУ ИЗ СНОВА: Терем Мофи = Килијан Мбапе и Нејмар

15. 10. 2022. у 09:28

НИГЕРИЈАЦ прва звезда "ослића".

Лоријен је хит сезоне у француској Лиги 1 и ту дилеме нема. "Ослићи" су на другој позицији са смао бодом мање од водећег ПСЖ-а, на свом конту имају шест узастопних тријумфа, а прилику за наставак серије имају данас од 17 часова. Наиме, на стадион "Мустуар" у оквиру 11. кола стиже Ремс.

Претходног викенда Лоријен се вратио на поменуто друго место. Шесту узастопну победу у првенству Француске омогућио је 23-годишњи Терем Мофи. Млади Нигеријац, најбољи стрелац тима, двапут је погодио у победи 2:1 над Брестом у гостима. Прецизан је био у 24. и 53. за преокрет после вођства домаћих. Стигао је до осам голова од почетка сезоне, колико имају и тренутно водећи стрелци Лиге 1, Нејмар и Килијан Мбапе.

За једно од највећих изненађења од почетка првенства побринуо се Ремс. Пулени Вилијама Стила сачували су своју мрежу минулог викенда и тако остали непоражени у дуелу са богатим ПСЖ-ом.

Почели су Парижани меч без Нејмара, који је због лакше повреде гледао са клупе скоро сат времена, међутим, ни када је ушао није се слика на терену много променила, а највећи кривац за то је Серхио Рамос.

Штопер "светаца", некадашњи капитен Реал Мадрида, добио је жути картон у финишу првог полувремена, а онда је приговорио нешто судији којем се то није допало, па је извукао из џепа и црвени картон. Тако је ПСЖ остао са играчем мање у пољу, а ионако му се љуљало тло под ногама и док је имао 11 фудбалера у саставу.

Ремс је пре тога, у 24. минуту, промашио велику шансу, Дион Лопи је имао прилику, међутим, претерао је, послао је лопту преко гола на трибине. Нису ни гости били без прилика, Мбапе је најближи поготку био у 33. минуту, али је његов ударац одбранио Дијуф.

Са играчем више Ремс је додатно притиснуо у наставку, имао је у првих 15 минута две одличне прилике преко Зенелија и Гравијона, а голман ПСЖ-а Донарума је са две параде зауставио ударце Флипса и Ван Бергена.

Наравно, нападачки потенцијал који има ПСЖ мало ко има на свету, па је морала да се и из њихових акција изроди нека шанса. А, најбољу је имао Нејмар у 67. минуту после додавања Мбапеа, био је Бразилац у сјајној позицији - левицом је гађао ближи угао, а лопта отишла у гол-аут.

Севало је у финишу, два пута, али не испред голова, него између играча. На ивици опште туче, судија је морао да смирује и уз много проблема, али без црвеног картона, утакмица је приведена крају.

Ремс има само бод више од Анжеа који је у опасној зони, али партија против актуелног шампиона може бити својеврсна прекретница. Црвено-бели желе нове бодове, овога пута на гостовању. Уколико желе до позитивног резултата Терем Мофи мора бити заустављен, а то није лак задатак.

Претходне сезоне Ремс је успео да слави као гост са 2:1, међутим, Лоријен није иста екипа.

НАШ ТИП: 1X&2+ (квота 1,77)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36