ЛАЦИО БИ КАО ПРОТИВ ФАЈЕНОРДА: Одморни СМС "тас на ваги" против српског тандема

11. 09. 2022. у 09:12

ДУЕЛ деветог и тринаестог клуба са табеле.

ЛАЦИО БИ КАО ПРОТИВ ФАЈЕНОРДА: Одморни СМС тас на ваги против српског тандема

Лацио је у претходном колу Серије А поражен на "Олимпику" од Наполија резултатом 2:1, али је екипа из италијанске престонице експресно заборавила на тај меч. Минулог четвртка "небескоплави" су у феноменалној утакмици савладали Фајенорд са 4:2 и тако на одличан начин започели одисеју у Лиги Европе. Нема стајања за Сергеја Милинковића Савића и друштво, вечерас од 18 часова дочекују Верону у мечу 6. кола популарног "Калча".

Римљани су провим холандског великана имали невероватну предност од 3:0 већ до 28. минута. Луис Алберто је "отворио" Фајенорд, Шпанац користи асистенцију Весина за 1:0 у 4. минуту. Само десетак минута касније Фелипе Андерсон удвостручује резултат, голман Бијлов је био као на стрељани. Покушали су затим Весино и Закањи, међутим истакао је си чувар мреже тима из Ротердама. Ипак није могао ништа у 28. минуту после одбитка, Весино на правом месту и то је 3:0.

Фајенорд је дошао до даха у другом делу игре. Имали су своје шансе, Јаханбахш, Валемарк и Тимбер су имали добре прилике, али недовољно за уписивање на семафору. Са друге стране Весино уписује још један гол, асистенција се пише Алберту - Лацио води 4:0 од 63. минута.

Холанђани долазе до гола, 67. минут и пенал који прави Весино - резервиста Хименез га реализује и то је 4:1. Гости из Ротердама долазе до још једног гола у завршници - Идриси погађа за 4:2 у 88. минуту.

Верона је у претходној рунди Серије А савладала Сампдорију на "Бентегодију" са 2:1 у бици клубова који су веома лоше започели нову сезону.

Обојица српских репрезентативаца Дарко Лазовић и Иван Илић су се нашли у стартној постави Вероне и били међу најзапаженијима на терену док је Марко Ђампаоло на другој страни одлучио да на клупи остави Габијадинија и највећа летња појачања Ђуричића, Пусета и Виљара. Међутим, ни то му није помогло...

Ћићо Капуто је у 40. минуту у свом стилу право ниоткуда нашао пут до мреже шутем из окрета али је Веронин одговор био још јачи. Изједначио је Тома Анри у 44. минуту тако што је његов шут главом прво погодио пречку па се од леђа голмана Аудера одбио у мрежу. Пар минута касније је опет Аудеро био лоше среће. Истрчао је да заустави Лазању али се лопта одбила право на ногу Шкоту Џошу Доугу којем је остало да погоди празну мрежу Сампе.

Претходне сезоне на "Олимпику" смо гледали фантастичан дуел ове две екипе. Резултат након 90. минута био је 3:3, а таквој голеади се сви заљубљеници у фудбал поново надају. Сергеј Милинковић Савић је меч против Фајенорда почео са клупе, одморан је и он може бити "тас на ваги" у корист Лација.

НАШ ТИП: 1 (квота 1,68)

МРАЧНА СТРАНА ИСТИНЕ: У Украјини убијен двоструки шампион Европе - ружне прошлости

РАТ у Украјини и даље је, са правом, један од најважнијих догађаја на свету, а најновије вести везане за тај оружани сукоб, који Русија назива "специјана војна операција", долазе из спорта.

07. 05. 2024. у 16:17

БРУКА ДЕНВЕРА КАКВА СЕ НЕ ПАМТИ! Никола Јокић близу елиминације (ВИДЕО)

КОШАРКАШИ Минесота тимбервулвса направили су други брејк у Бол арени и повели 2:0 у серији полуфиналне рунде плеј-офа Западне конференције. Од почетка меча контролисали су гости игру, а како је време текло, било је јасно у коме смеру ће тећи меч. На крају, Вулвси су уписали победу резултатом 106:80.

07. 05. 2024. у 06:31 >> 06:34