ЈУВЕ И ЛАЦИО СУ СЕ САПЛЕЛИ, ДА ЛИ ЋЕ И МИЛАН? "Росонери" у Ђенови прижељкују нови тријумф

10. 09. 2022. у 11:00

ДОМАЋИНУ предстоју грчевита борба за опстанак, док великан поново циља трон.

ЈУВЕ И ЛАЦИО СУ СЕ САПЛЕЛИ, ДА ЛИ ЋЕ И МИЛАН? Росонери у Ђенови прижељкују нови тријумф

Сампдорија је налази у великој резултатској кризи. Клуб из Ђенове је након пет кола и даље без тријумфа, а тешко ће до њега доћи вечерас 20 часова и 45 минута. Наиме, на "Луиђи Ферарис" стиже Милан који је после тријумфа над Интером ремизирао на отварању Лиге шампиона у Аустрији са Салцбургом - 1:1.

Сампа је минулог викенда поражена од Вероне са 2:1 на "Бентегодију" у бици клубова који су веома лоше започели нову сезону.

Обојица српских репрезентативаца Дарко Лазовић и Иван Илић су се нашли у стартној постави Вероне и били међу најзапаженијима на терену док је Марко Ђампаоло на другој страни одлучио да на клупи остави Габијадинија и највећа летња појачања Ђуричића, Пусета и Виљара. Међутим, ни то му није помогло...

Ћићо Капуто је у 40. минуту у свом стилу право ниоткуда нашао пут до мреже шутем из окрета али је Веронин одговор био још јачи. Изједначио је Тома Анри у 44. минуту тако што је његов шут главом прво погодио пречку па се од леђа голмана Аудера одбио у мрежу. Пар минута касније је опет Аудеро био лоше среће. Истрчао је да заустави Лазању али се лопта одбила право на ногу Шкоту Џошу Доугу којем је остало да погоди празну мрежу.

Покушао је Ђампаоло изменама у другом полувремену, послао на терен Ђуричића, Пусета, Виљара... Али узалуд.

Шампион Италије је дозволио Салцбургу да не само да освоји бод, него да остави утисак тима који је био ближи победи - 1:1.

Премало су показала летошња појачања, стартер Шарле Де Кетеларе, односно резервисти Дивок Ориги и Сержињо Дест. Рафаел Леао је имао асистенцију, али је био далеко од маестралне партије из миланског дербија, Тео Ернандез углавном нервозан, док су Исмаел Бенасер и Пјер Калулу на неки начин поклонили домаћину једини погодак.

На другој страни Салцбург је играо са много већим жаром и није га поколебала чињеница да је уочи меча и током првог полувремена изгубио двојицу стартних штопера. Најављени стартер Максимилијан Вебер се повредио на загревању, те је утакмицу почео Страхиња Павловић који се рвао са Оливијеом Жируом и одиграо врло солидан меч.

Оба гола су виђена у првом полувремену. Бенасер је у 28. минуту поклонио лопту Фернанду, овај проиграо Окафора, а нападач Салцбурга учинио да се запитамо како је Пјер Калулу био један од бољих штопера у завршници Серије А - 1:0.

Брзо је шампион Италије одговорио, а Леао у 40. минуту проиграо Алекса Салемакера који се лепо снашао у шеснаестерцу гостију. Показао је Белгијанац тим голом да Стефано Пиоли није погрешио када је највећу дилему пред меч по питању стартних 11 решио указавши поврење њему, а не Жуниору Месијасу.

Милан је претходне сезоне у оба сусрета савладао Сампдорију идентичним резултатом 1:0. "Росонери" су фаворити, а чак и реми би представљао подвиг за клуб из Ђенове, који је, руку на срце, одолео Јувентусу и Лацију на свом терену.

НАШ ТИП: X2&0-3 (квота 1,67)

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 15:56

РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ! Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије престала да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

"РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ!" Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије "престала" да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

Русија је ових дана прилично поносна на оно што се десило на Европском првенству у боксу чији је домаћин била Србија. Истина, суочили су се Руси са два проблема у српској престоници, али - далеко од тога да су љути.

29. 04. 2024. у 14:59

УКРАЈИНА ТУГУЈЕ: Умро Михаил Фоменко

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету - рат који је у току је довео да се збивања из тих држава прате из минута у минут, уживо, а на сваких пет минута појави се нова информација која изазове велику пажњу. Спорт је неодвојив део живота, па и током ратних збивања, а управо је једна спортска вест растужила овог понедељка Украјинце.

29. 04. 2024. у 14:24