ДЕРБИ 6. КОЛА БУНДЕСЛИГЕ: Дортмунд стиже на мегдан грогираном Лајпцигу

10. 09. 2022. у 09:11

"БИКОВИ" у лошој форми, док "милионери" бриљирају.

Пред екипом Лајпцига је још једна тешка утакмица. Након дебакла од Шахтјора на свом терену (1:4) на премијери у Лиги шампиона, популарни "бикови" дочекаће Борусију из Дортмунда у дерби мечу шестог кола Бундеслиге.

Шахтјор је приредио велико изненађење и до ногу потукао Лајпциг као гост - 4:1. У питању је пораз који је озбиљно задрмао клупу Доменика Тедеска. Млади стручњак никако не успева да "скоцка" озбиљно појачане "бикове", а ужасан старт у Лиги шампиона потврђује да нешто дебело не штима у Саксонији. Наиме, Лајпциг не бриљира, у немачком првенству имају само пет освојених бодова и тренутно се налазе на веома лошој 12. позицији.

За разлику од данашњег противника, Дортмунд игра сјајно, уз Фрајбург је водећа екипа на табели. "Милионери" имају само један пораз, и то онај шокантни од Вердера када су водили до 90. минута и у надокнади примили чак три поготка.

Деби у Лиги шампиона у сезони 2022/23 почео је идеално, Копенхаген је пао на "Вестфалену" са 3:0.

Домаћин је утакмицу решио у финишу првог полувремена, када су капитен Марко Ројс и Рафаел Гереиро постигли голове. Ројсовом поготку претходило је одлично изношење лопте Зилеа, односно диван пас Јулијана Бранта, док је у 42. минуту Ђио Рејна несебично послужио Португалца за 2:0 и уписао своју прву асистенцију вечерас.

Млади Американац одиграо је важну улогу и код трећег поготка Џуда Белингема осам минута пре краја. Тако се с две асистенције вратио на велику сцену након тешке повреде која га је мучила последњих месеци.

Борусија је видно спустила гас у наставку сусрета. Пре тог гола Белингема готово да није створила озбиљну шансу, али Копенхаген није успео да се врати у меч. Данци су у самом финишу постигли почасни погодак, међутим након интервенције ВАР-а тај је гол поништен.

Ваља констатовати да је на трибинама виђе и Себастијан Але, нападач који је стигао овог лета да одмени Ерлинга Халанда, али је због болести тренутно ван терена.

Лајпциг је протекле сезоне савладао Борусију у оба међусобна дуела. "Бикови" су славили са 2:1 и 4:1, а управо ће то бити мотив више за популарни "милионере".

НАШ ТИП: ГГ (квота 1,53)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44