НАПОЛИ ЈЕ У НАЛЕТУ: После Ливерпула, на "менију" је Специја

10. 09. 2022. у 08:23

ЈУЖЊАЦИ одушевили на премијери у Лиги шампиона.

НАПОЛИ ЈЕ У НАЛЕТУ: После Ливерпула, на менију је Специја

Фудбалери Наполија дочекаће Специју на стадиону "Дијего Армандо Марадона" у утакмици шестог кола италијанске Серије А. Пулени Лућијана Спалетија у овај сусрет улазе након феноменалне партије у Лиги шампиона и тријумфа над Ливерпулом од 4:1. Са друге стране, Специја је минулог викенда ремизирала са Болоњом (2:2) у одличном мечу на "Алберто Пику".

Не играју "редси" добро од почетка сезоне, али Јирген Клоп је у неверици гледао шта раде његови играчи и шта Наполитанци раде његовим играчима у првом полувремену, које је решило исход утакмице на премијери Лиге шампиона – 4:1 (3:0).

У првом минтуу Осимен је обишао Алисона и искоса уместо празне мреже погодио стативу. А, непуних пет минута није прошло, а судија Дел Серо је први пут морао да покаже на белу тачку. Милнер је руком играо у шеснаестерцу, а Зјелински је погодио за 1:0.

Пола сата играо је само Наполи. Осимен је до лудила доводио одбрану Ливерпула, нису могли ни да га стигне, ни да му прочитају кретње, ни ухвате продоре. Када га је Ван Дајк нагазио у 17. минуту, Дел Серо је поново, уз помоћ ВАР-а, морао да покаже на пенал. Тукао је Осимен, одбранио Алисон. Али што се тиче односа снага на терену, то баш ништа није променило. Наполи је, просто, био пребрз и превише креативан у кретњама и комбинацијама за Енглезе.

У 31. минуту Ангиса је крунисао феноменалну акцију, два дупла паса која су избацила из равнотеже четворицу дефанзиваца Ливерпула – 2:0. Квича Кваратскелија је поново показао свој раскошни таленат, Грузин је пробио преко бока одбрану Ливерпула, заградио Гомеза телом и онда као на тацни послужио Симеонеа, само што је ушао у игру (заменио Осимена), да се упише у стрелце – 3:0.

Фајтерско друго полувреме са обе стране отворено је са два гола у првих пет минута. Зјелински је повисио вођство Наполија на 4:0, али спас за госте је био брзи погодак Дијаза у 49. минуту, који је мало укочио Наполитанце. Ипак, на крају, журка у Наполију, великан је пао резултатом 4:1.

Специја је након уводног тријумфа успела да упише само још два ремија. У мечу са Болоњом "црно-бели" су успели да анулирају заостатак након гола Марка Арнаутовића. За 1:1 је погодио Симоне Бастони, Специја је до вођства стигле аутоголом Шутена, али поново је Арнаутовић био јунак "хртова". Аустријанац је у 64. минуту поставио коначан резултат.

Наполи је у налету, пре Ливерпула страдао је и Лацио на "Олимпику". Покушаче клуб са југа Италија да искористи моментум и добру форму, те упише нови тријумф.

НАШ ТИП: 1&2-5 (квота 1,63)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44