ПАРТИЗАН ЖЕЛИ ОСВЕТУ И ПРЕКИД СЕРИЈЕ ПОРАЗА: Борба за пласман у Лигу шампиона могла би да се реши данас у Хумској

О. М.

28. 04. 2024. у 11:31

ФУДБАЛЕРИ Партизана дочекују ТСЦ из Бачке Тополе у 32. колу Суперлиге Србије.

"Црно-бели" у овај меч улазе после два узастопна пораза у "вечитим дербијима", у првом колу плеј-офа Суперлиге, па у полуфиналу Купа. Колико ће ови порази оставити трага на изабранике Игора Дуљаја видеће се данас од 19 часова и 30 минута када у Хумску дође озбиљан изазивач за другу позицију и место које води у квалификације за Лигу шампиона.

Разлика од десет бодова у односу на Звезду тешко је достижна и са много више од шест утакмица колико је остало до краја сезоне, те ће црно-бели за нови поход на прво место највероватније морати да сачекају наредну годину.

Није мала предност од седам бодова коју Партизан има, али ствари би се значајно промениле када би се поновио прошли новембар када је ТСЦ торпедовао "црно-беле" са чак четири гола у оквиру 16. кола, што је био тек први пораз Партизана у текућем шампионату, после кога су кола кренула низбрдо. У реваншу је било 3:3. Била је то занимљива утакмица, прави дерби, са три пенала од којих су два остала нереализована и са једним поништеним голом, а Партизан је без два бода остао у шестом минуту надокнаде.

Тај реми и киксеви против Напретка и Младости у периоду када је тим Игора Дуљаја још увек био на првом месту представљали су прекретницу сезоне у чију завршницу Партизан улази са три везана пораза. Јер, пре ова два у "вечитим дербијима" изгубили су и од Чукаричког у још једној трилер завршници где су у трећем минуту надокнаде стигли вођство "брђана" од 2:0, али су мање од минут касније примили и трећи и остали тако празних шака.

Такав расплет довео је црно-беле до ситуације у којој морају више да брину од тога да не изгубе друго место, него да се надају евентуалној серији киксева Црвене звезде.

Трећепласирани ТСЦ налази се на седам бодова заостатка и евентуалном победом могао би да угрози Партизанову другу позицију.

Тим Жарка Лазетића победио је на шест од претходних осам утакмица и на тај начин стекао десет бодова предности у односу на најближе конкуренте, готово осигуравши трећу позицију на табели.

Остаје да се види да ли ће бити у стању да угрозе данашњег ривала на другом месту које су освојили претходне сезоне или ће морати да се задовоље трећом позицијом.

Свесни су у Партизану колико је огроман улог па тренер Игор Дуљај уверава да последњи резултати нису пољуљали самопоуздање никоме у "црно-белом" табору.

С друге стране, стратег гостију Жарко Лазетић истиче уочи дербија да само партија на врхунском нивоу може да донесе повољан резултат против Партизана.

ТСЦ је у првом колу плеј-офа савладао Војводину, прекинувши низ "старе даме" од десет утакмица без пораза и осветио се тако за пораз од истог ривала само недељу дана пре. Занимљиво, обе утакмице завршене су истим резултатом, 3:2. Слично се и кретао резултат, било је 2:0 па 2:2, с тим што је Војводина до победе стигла у петом минуту надокнаде, а ТСЦ је решио утакмциу знатно раније у 74. минуту голом Пантовића.

Иначе, пре јесењих 4:0, ТСЦ је у Хумској изборио само два ремија, мада је онај прошлосезонски из плеј-офа био одлучујући у борби за другу позицију и место у квалификацијама за Лигу шампиона.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији за Андроид и иОС

НАШ ТИП: 1 (квота 1,85)

РУСИЈА ЈЕ ШОКИРАНА: Ево шта је америчка тенисерка урадила када се Рускиња повредила (ВИДЕО)

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. А најновије вести везане за руске спортисте - запањиле су и љубитеље спорта у Руској Федерацији.

12. 05. 2024. у 17:00