ВУЧИЋЕВЕ РЕЧИ ДОБРОДОШЛИЦЕ СИЈУ: Овом посетом учинили сте огромну част нашој земљи и народу
УЗ председника Александра Вучића и прву даму, кинеског председника Си Ђинпинга на црвеном тепиху дочекала је делегација Србије коју чине премијер Милош Вучевић, председница Скупштине Ана Брнабић, министар спољних послова Марко Ђурић, амбасадорка Србије у Кини Маја Стефановић и кинески амбасадор у Београду Ли Минг са супругом.
Фото: Инстаграм
Си е срдачно поздравио са Вучићем, а онда су млади фолклораши одиграли коло за кинеског председника.
. Поштовани председниче Си, уважени пријатељу, добро нам дошли у Србију! Овом посетом учинили сте огромну част нашој земљи и народу, који искрено воли Кину и цени пријатељство Ваше велике земље. Визија света за коју се залажете, дала је инспирацију и снагу и нашој малој земљи која данас храбро и поносно корача путем напретка и успеха.Желимо да искреним гостопримством узвратимо макар малим делом за сву подршку коју несебично пружате Србији. Живело челично пријатељство Србије и Кине, које се калило у тешким временима и које ћемо наставити да чувамо кроз узајамно поштовање, разумевање и чврсту подршку - написао је Вучић на Инстаграму.
Током дводневне посете Си Ђинпинга Србији планирано је потписивање више од 30 споразума.
Организован је и свечани ручак, где ће кинески председник имати прилику да проба српска јела и вина, а биће уприличен и музички програм на српском и кинеском језику, који ће бити завршен песмом "Ово је Србија".
Због доласка кинеског председника предузете су велике мере безбедности, па ће његову делегацију обезбеђује 3.400 полицајаца.
Препоручујемо
ЧЕЛИЧНО ПРИЈАТЕЉСТВО СРБИЈЕ У КИНЕ: Вулин - Спаја нас одлука да будемо слободни
07. 05. 2024. у 18:06
ПОТПУНО СМО ОТВОРЕНИ ЗА КИНЕСКЕ ИНВЕСТИЦИЈЕ: Министар Синиша Мали о Сијевој посети Србији
07. 05. 2024. у 17:51 >> 18:04
НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања
МОЈ тата се љутио на мене, говорио је, ја сам одатле отишао, а ти се враћаш, али ја сам одлучила и на крају је живот тако све уредио да на месту у планинском селу Власе, где је његова мајка Љубица одгајала тројицу синова и једну кћер, то сада радим и ја - започиње своју по много чему необичну причу тридесетшетогодишња учитељица Александра Љубић, књижевница, сликарка, супруга, одборница у скупштини града и, како каже, најважније мама Дарка (14), Ђорђа (10), Вељка (8) и Маријане (7).
10. 01. 2026. у 15:08
ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда
ФРАНЦУСКА је запалила политичку фитиљ-бомбу у самим темељима НАТО-а, у тренутку када се глобалне тензије убрзано преливају са периферије на саму структуру западног безбедносног система.
10. 01. 2026. у 06:30
СКРИВЕНА ПРЕТЊА ИЗ ВОЈНЕ БАЗЕ: Тајни град величине 100 Москви на Гренланду - дубоко испод леденог покривача
НАУЧНИЦИ упозоравају на озбиљан еколошки ризик од напуштене америчке војне базе Камп Сенчури, познате као „град под ледом“, коју је случајно поново открио НАСА-ин радар 2024. године дубоко испод леденог покривача Гренланда.
10. 01. 2026. у 15:43
Коментари (0)