"ШУМАРИ" У ЛИВЕРПУЛУ: Евертон прижељкује први тријумф у сезони

20. 08. 2022. у 10:45 >> 14:03

"КАРАМЕЛЕ" и даље без бодова.

ШУМАРИ У ЛИВЕРПУЛУ: Евертон прижељкује први тријумф у сезони

Евертон је очајно започео нову сезону. "Карамеле" су на премијери поражене на "Гудисону" од Челсија (0:1), а онда је и Астон Вила била боља резултатом 2:1. Пулени Френка Лампарда морају да се "уозбиље" уколико желе да изабегну грчевиту борбу за опстанак.

Клуб из Ливерпула данас од 16 часова дочекује Нотингем форест у оквиру трећег кола енглеске Премијер лиге.

Евертон је поготком започео дуел на "Вила парку". У 24. минуту Ентони Гордон је погодио након корнера, али гол је поништен због офсајда. Свега седам минута касније тресла се мрежа гостију. Дени Ингс се добро градио, лепо је примио пас који је упутио Оли Воткинс и послао лопту у мрежу за 1:0.

На нове голове чекало се до финиша меча иако узбуђења није недостајало током целог дуела.

Играо се 86. минут када је Евертон изгубио лопту на средини терена и када је одбрана дозволила Емилијану Буендији да прође до казненог простора. Он је послао лопту до Воткинса који је вратио пред гол у правом моменту и Аргентинац погађа за 2:0.

Тек што је лопта поново кренула са центра, након дугог паса и убацивања у казнени простор у великој гужви на крају је Лукас Дињ постигао аутогол за коначних 2:1. Дињ је од 2019. године постигао само два гола – аутогол у дресу Евертона у дуелу против Астон Виле и аутогол у дресу Астон Виле у дуелу против Евертона.

Нотингем Форест је остварио прву победу у друштву најбољих од сезоне 1998/99 и повратка у Премијер лигу. Уз доста среће "шумари" су надиграли фаворизовани Вест Хем, стигли су до првог овосезонског тријумфа и знатно су поправили утисак из првог кола. Једини погодак на "Сити граунду" постигао је Таиво Авониђи, мора се признати уз доста среће.

Последњи дуел данашњих ривала одигран је 1999. године. Нотингем је на "Гудисону" славио са 1:0.

Ипак, времена су другачија, упркос великим улагањима у тим "шумарима" се предвиђа борба за опстанак.

НАШ ТИП: 1X&2+ (квота 1,63)

ТИП ЗА ХРАБРИЈЕ: 1&ГГ (квота 4,25)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36