20. 08. 2022. у 10:05 >> 16:21

ГАБРИЈЕЛ Жесус полако али сигурно постаје љубимац навијача лондонског великана.

АРСЕНАЛ НАСТАВЉА ДОМИНАЦИЈУ? Тобџије излазе на мегдан повратнику у елиту

Фудбалери Борнмута покушаће данас на свом "Виталитију" против Арсенала да поправе утисак из другог кола Премијер лиге.

"Вишњице" су биле само спаринг партнер Манчестер ситију у претходној рунди, који је за мање од 20 минута у средини првог дела постигао три гола и решио утакмицу – 4:0.

Оно што посебно може да радује Гвардиолу је што је цео тим био расположен за игру: Фоден и Де Брујне су уписали по гол и асистенцију, Гиндоган погодак, а Халанд додавање за гол. Офанзива је радила као сат. И док је нападачка линија "грађана" тукла свим силама, Борнмут је стигао тек три пута да шутне на гол.

Све што је Арсеналу било потребно, добио је у лику Габријела Жезуса. Био је Бразилац депримиран после тек солидне партије у првом колу против Кристал Паласа (2:0), зато је као рањени лав истрчао на терен минулог викенда и прегазио Лестер како одавно нико није.

Навијачи Арсенала имају много разлога за задовољство. Њихов тим изгледа као нападачка машина, која као да игра на дугме. Лестер је узалуд покушавао да се врати у меч, кад год је дошао до поготка, "тобџије" су испалиле нови рафал у мрежу гостију до коначних 4:2.

Централна фигура меча био је сјајни Габријел Жезус. Доскорашњи нападач Ситија постигао је два прва гола за Арсенал, а онда је са две асистенције у потпуности оставио свој жиг на утакмицу. Први гол је био истинска мајсторија, "кифлом" је Бразилац погодио даљи угао, док се код другог ушуњао на другу стативу и из близине спустио фудбал у мрежу.

Статистика каже да је меч практично био решен чим је Жезус постигао водећи гол, јер: никада у каријери није изгубио меч у Премијер лиги када је постигао гол и никада није изгубио меч од Лестера. Оба тренда су данас настављена.

Када је Салиба у 53. минуту постигао аутогол и вратио Лестер у игру, Жезус је два минута касније асистирао Џаки, чисто да се Лисице не би размахале. А, онда када је Медисон казнио поготком успавану одбрану тима из Лоднона, поново је Бразилац два минута касније додао лопту Мартинелију за четврти гол Арсенала. За овације с трибина.

Данашњи ривали састали су се у оквиру ФА Купа 27. јануара 2020. године. Арсенал је славио као гост резултатом 2:1.

НАШ ТИП: X2&2-5 (kvota 1,55)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36