СТАРИ ВУК НЕМА НАМЕРУ ДА СТАНЕ: Луческу води Динамо у елиту

03. 08. 2022. у 10:24

ВИЦЕШАМПИОН Украјине дочекује Штурм на стадиону "Мијески" у пољском Лођу.

Након тријумфа над Фенербахчеом, кијевски Динамо наставља битку за групну фазу Лиге шампиона. Вицешампион Украјине дочекује Штурм на стадиону "Мијески" у пољском Лођу.

Иако је турска екипа обезбедила позитивну нулу пред реванш на стадиону "Шукру Сарачоглу", украјински великан је направио подвиг и после продужетка изборио мегдан са клубом из Граца - 1:2.

Преломни тренутак на утакмици догодио се у 53. минуту када је Исмаел Јуксек искључен због другог жутог картона и ту су кола Фенербахчеа кренула низбрдо, иако је до тог момента домаћин држао ствари под контролом и знатно чешће претио од ривала.

Није прошло много времена пре него што су Кијевљани успели да материјализују бројчану надмоћ, свега четири минута, а стрелац је био Витали Бујалски на асистенцију Кеџиоре.

Међутим, иако бројчано надјачан, турски великан се није предавао и у 70. минуту је имао велику прилику да се врати у меч. Попов и Забрањи су заједничким снагама срушили Енера Валенсију у свом казеном простору и досуђена је најстрожа казна за домаћина, а њеном извођењу приступио је управо Валенсија.

Ипак, неписано фудбалско правило да онај над којим је направљен пенал исти не треба да изводи, поново се испоставило истинитим. Георги Бушчан је прозрео његову намеру и одбранио му ударац, што је додатно пољуљало домаћина.

Упркос свему, Фенербахче је у самој завршници успео да дође до поготка којим је изборио продужетак и то преко Атиле Салаја. Након корнера који је Линколн извео у 88. минуту, Мађар је остао сам на пет метра од гола и закуцао лопту главом у мрежу ривала за делиријум на стадиону.

За потпуни преокрет турски тим није имао снаге, а коначан ударац му је задао његов бивши играч Олександр Караваев у 114. минуту. Вичаренко је са левог бока упутио лопту по земљи, а она је прошла дуж читавог казненог простора на другу стативу до Караваева, који је ставио тачку на ову утакмицу.

Штурм је разочарао на премијери аустријске Бундеслиге. Црно-бели су ремизирали на гостовању Волфсбергеру, међутим, седам дана касније уследило је велико изненађење. На "Маркур арени" пао је актуелни шампион Салцбург (2:1). Двоструки стрелац за екипу из Граца био је млади дански фудбалер Расмус Винтер Хујлунд.

Мораће легендарни тренер Мирчеа Луческу да обрати посебну пажњу на поменутог нападача, уколико успе у томе, Динаму се смеши добар резултат.

НАШ ТИП: 1 (квота 2,15)

СИНЕ, ДОБРО ЈЕ ДА САДА ПЛАЧЕШ Дудић одговорио тренеру Звезде: Погледао је оно што је за њих добро

"СИНЕ, ДОБРО ЈЕ ДА САДА ПЛАЧЕШ" Дудић одговорио тренеру Звезде: Погледао је оно што је за њих добро

ПРАВО ниоткуда започео је "рат" између Феђе Дудића и Владана Милојевића, а делује да се неће ускоро завршити јер је из Крагујевца тренеру Звезде стигао одговор.

27. 04. 2024. у 11:33