ФРАНЦУЗИ НЕМАЈУ ПРАВО НА КИКС: "Триколорима" прети селидба у дивизију "Б"

13. 06. 2022. у 10:23 >> 10:23

ФУДБАЛСКА репрезентација Хрватске гостује актуелном светском шампиону у оквири 4. кола Лиге нација.

ФРАНЦУЗИ НЕМАЈУ ПРАВО НА КИКС: Триколорима прети селидба у дивизију Б

Од финалиста минулог Светског првенства очекивало се више. Актуелни владар планете и бранилац титуле у Лиги нација, селекција Француске, и даље није уписала тријумф у Лиги нација, док је Хрватска у минулом колу савладала Данску са 1:0. "Триколори" и "ватрени" сматрани су фаворитима у групи "А1", међутим, не иде све по плану.

Поменуте репрезентације поделиле су плен на "Пољуду" пре само седам дана. Резултат на стадиону сплитског Хајдука био је 1:1.

Сама утакмица много више је подсећала на пријатељску него на такмичарску.

Фудбалери уморни од тек завршене сезоне и оптерећени са четири репрезентативне утакмице у свега десетак дана, нису приказали посебно занимљиву утакмицу.

Поготово у првом полувремену превише су се респектовали играчи обе селекције. Анте Будимир је пропустио најбољу шансу за домаћине, а Муса Дијаби за госте.

У 34. минуту је Кристофер Енкунку затресао мрежу Доминика Ливаковића, али је ВАР потврдио добру процену помоћног судије да је француски фудбалер био у офсајд позицији.

Рани гол у другом полувремену ипак је мало убрзао утакмицу. Играо се 52. минуту када је Висам Бен Једер одлично проиграо Адријана Рабиоа, овај је утрчао у простор, побегао Јосипу Јурановићу и савладао хрватског голмана.

Имали су "триколори" преко Антоана Гризмана велику шансу да у 76. минуту дођу до другог гола, али је Ливаковић успео да изађе као победник из ситуације један на један.

Казна је уследила у 82. минуту, Андреј Краматић је оборен у шеснаестерцу Француске, италијански судија Марко Гвида је показао на белу тачку. Сигуран реализатор најстроже казне био је управо Крамарић – 1:1.

Овај меч био је јубирални 150. за капитена хрватске репрезентације Луку Модрића.

Вечерас од 20.45 на стадиону "Француска" у Паризу домаћин је апсолутни фаворит. Све сем тријумфа изабраника Дидијеа Дешама представљало би изненађење, а евентуални пораз значио би елиминацију из такмичења и потенцијалну селидбу у дивизију "Б".

НАШ ТИП: 1 (квота 1,55)

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма Париз 2024

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "Специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" изнедриле су "додатак" који је прилично шокирао Русе.

27. 04. 2024. у 21:10