РОВОВСКА БИТКА У БЕЧУ: Аустрија после тријумфа у Осијеку жели нова три бода

06. 06. 2022. у 11:20

"ЈОДЛЕРИ" желе да наставе у истом ритму. На стадион "Ернст Хапел" у оквиру другог кола групе "А1" Лиге нација стиже репрезентација Данске.

Аустрија је на дебију Ралфа Рангника одиграла партију какву дуго није против неког квалитетнијег ривала и потопила актуелног вицешампиона света Хрватску у Осијеку - 3:0 (1:0).

Упркос сасвим солидном полувремену, изабраници Златка Далића имали су гол заостатка на полувремену, пошто је Марко Арнаутовић после соло акције из првог ударца у оквир гола довео госте у вођство. Уместо да у наставку покаже карактер какав ју је красио претходних година, Хрватска је по повратку са одмора у потпуности потонула. Аустрија је контролисала игру у других 45 минута, додала гас и нанела Коцкастима најубедљивији пораз још од оне "шестице" Шпанаца од пре четири године - такође у Лиги нација - а потписали су га у свега три минута размака прво резервиста Михаел Грегорич, а потом и Марсел Сабицер.

Далић је после трећег примљеног гола (у 58. минуту) реаговао троструком изменом, али одговор његових изабраника није стигао. Нису Лука Модрић, Никола Влашић и у финишу сезоне одлични Будимир успели да тргну Хрвате, па је домаћин друго полувреме завршио без ударца у оквир Линднеровог гола.

Ако је тријумф Аустрије представаљао изненађење, шта тек рећи о победи Данске над Француском усред Париза од 2:1. Просто је читава фудбалска јавност била у шоку.

Били су Французи на добром путу да одбрану трофеја у Лиги нација започну тријумфом, мајсторија Карима Бенземе, најбољег стрелца Примере и Лиге шампиона из прошле сезоне трасирала им је пут ка првим бодовима у новом циклусу, а онда...

У тренутку када су његови изабраници били под највећим притиском, селектор Данске Каспер Хјумланд је повукао потез који је променио даљи ток утакмице - у игру је увео Андреаса Корнелијуса, а овај заблистао као никад у каријери.

Дискутоваће браћа Ернандез о томе како су нападача Трабзона два пута успели да испусте из вида. Код првог Корнелијусовог гола Тео није покрио старијег брата, да би код другог обојица закаснили да изађу при прављењу офсајд замке.

Изједначујући гол био је рутинска завршница (Пјер Емил Хојбјерг га послужио као на тацни) стрелца 15 првенствених голова у шампионској сезони Трабзона, други је пак мало ко могао да предвиди. Јесте Корнелијус на средини терена умакао дефанзивцима, потом издржао дуел са Вилијамом Салибом, али нико није могао да очекује да ће из безизлазне ситуације "лансирати ракету" ка голу за коначних 1:2.

Данска је на папиру благи фаворит, али игра се у Бечу, Аустрија ће имати велику подршку са трибина. Управо због тога, малу предност дајемо популарним "јодлерима".

НАШ ТИП: 1X&2+ (квота 1,98)

(И) ЦЕО ДЕНВЕР У ШОКУ: НБА лига изрекла доживотну суспензију кошаркашу

Никола Јокић и саиграчи сигурно ће наредне сате провести питајући се - како ли ће најновија одлука челника НБА утицати на њиховог клупског колегу, Мајкла Портера Јуниора, чији је рођени брат, такође кошаркаш, доживотно избачен из лиге.

17. 04. 2024. у 19:03

РУСИЈА ХИТНО ОДРЕАГОВАЛА: Најновија ситуација везана за Олимпијске игре Париз 2024 изазвала реакцију Кремља

РУСИЈА ХИТНО ОДРЕАГОВАЛА: Најновија ситуација везана за Олимпијске игре "Париз 2024" изазвала реакцију Кремља

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести везане за Олимпијске игре "Париз 2024" нису уопште наивне, па је и руска држава реаговала.

17. 04. 2024. у 20:06