РЕПРИЗА ФИНАЛА СВЕТСКОГ ПРВЕНСТВА: Хрвати на "Пољуду" дочекују Француску

06. 06. 2022. у 10:15

"Ватрени" ће због публике и вреле атмосфере имати мотив више, али селекција коју предводи Дидије Дешам у својим редовима има неке од најбољих фудбалера планете.

РЕПРИЗА ФИНАЛА СВЕТСКОГ ПРВЕНСТВА: Хрвати на Пољуду дочекују Француску

Фудбалери Хрватске дочекаће Француску у другом колу групе "А1" Лиге нација. Након пораза од Аустрије у Осијеку популарни "ватрени" морају да остваре позитиван резултат против актуелног шампиона такмичења. На "Пољуду" ћемо гледати репризу финала Мундијала из Русије. Подсетимо, "триколори" су у Москви славили са 4:2.

Лоше су наше комшије отвориле ново издање Лиге нација. Очигледно да су домаћи фудбалери били уморнији од напорне сезоне. Аустрија је искористила своје прилике и тако направила одличан резултат.

Ко зна како би све изгледало да у финишу првог полувремена "ватрени" нису примили гол. У 41. минуту Марко Арнаутовић искористио је прилику, затресао мрежу Хрватске и одвео своју екипу са предношћу на полувреме.

То је Аустријанцима дало крила, па су практично сав посао завршили пре истека пуног сата. На 2:0 повисио је у 54. минуту Грегорич, а само три минута касније Марсел Сабицер, који је имао сезону за заборав и велики мотив да покаже ко је и шта је, потврдио је победу.

Селекција Француске такође је непријатно изненадила на старту. Актуелни светски шампион поражен је у Паризу од Данске резултатом 1:2.

"Галски петлови" су на терен изашли у најјачем саставу, а пресудио им је резервиста Андреас Корнелију са два гола.

Французи су повели након феноменалне акције преко Карима Бенземе у 51. минуту игре, након чега на терен улази поменути нападач Трабзона уместо Каспера Долберга.

Било му је потребно само осам минута пре него што је поравнао. Хејбјерг је маестрално центрирао и усамљеног на ивици петерца нашао Корнелијуса који је само поставио ногу и преусмерио лопту у гол.

Више је морао да се помучи код другог, али и исплатило се. Добио је лопту на ивици офсајда далеко од гола, али не само да га то није спречило него и веома тежак угао из ког је извукао лопту и шутирао под пречку гола који брани Уго Лорис.

Треба напоменути и да су Французи у другом полувремену играли без Килијана Мбапеа који је изашао из игре због повреде.

На стадиону сплитског Хајдука обе репрезентације желе да поправе утисак из претходних утакмица. Хрватска ће због публике и вреле атмосфере имати мотив више, али селекција коју предводи Дидије Дешам у својим редовима има неке од најбољих фудбалера планете.

НАШ ТИП: X2&2+ (квота 1,63)

РУСИЈА ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ: Рафаел Надал је ово урадио у Шпанији и руски медији су због тога почели да крше закон

Новак Ђоковић и Рафаел Надал су толики тениски ривали да Ноле са правом каже да му је Рафа највећи супарник у "белом спорту". Али, имају они и те како много заједничких црта. Људскост би могла да се уведе на ту "заједничку листу" након најновије вести о Шпанцу која је и Русију затекла.

30. 04. 2024. у 12:46