АТЛЕТИКО НЕ ДА ПРВО МЕСТО: Невероватна чета Чола Симеонеа јури 16. узастопну победу у свим такмичењима
РАЗИГРАНЕ "јорганџије" ће у оквиру 20. кола шпанске Ла лиге гостовати Леганесу (16.15).
Фото: EPA-EFE/JUANJO MARTIN
Иако није имао баш добар старт сезоне, то није унело немир у редове чете Чола Симеонеа који по зна који пут показује зашто је један од најбољих тренера 21. века.
Сјајни Аргентинац је консолидовао своју екипу, пронашао улогу свим играчима и од краја октобра су његови изабраници започели невероватан победнички низ који броји чак 15 утакмица!
Мадриђани доминирају у свим такмичењима, били су бољи од ривала попут Барселоне, ПСЖ-а, Севиље... и играју можда најбољи фудбал на свету у овом тренутку.
Захваљујући тим наступима попели су се на прво место табеле Ла лиге (беже бод Реалу), а поред тога имају изгледне шансе да у последња два кола групне фазе Лиге шампиона остваре пласман међу првих осам, односно директно се пласирају у осмину финала.
Оно што разликује овај тим Атлетика од оних претходних је што може да побеђује на више начина, није више само тим који се узда на јаку одбрану и постиже један до два гола на мечу. Нападачи попут Гризмана, Алвареза и Серлота играју одлично и лако могу постићи велики број погодака што су показали против Елчеа у Купу краља средином недеље (4:0).
"Јорганџије" на ноге иду Леганесу који се већи део сезоне налази у доњем делу табеле, али оно што је битно за њега је то да није у зони испадња и тренутно је 16. са два бода вишка у односу на Алавес који је први тим испод црте.
Форма домаћина је променљива, он је направио велико изненађење победивши Барселону усред Каталоније (1:0), али након тога је доживео убедљив пораз од Виљареала (2:5) уз реми са Еспањолом (1:1).
Вреди напоменути да се у редовима Леганеса налазе чак три српска фудбалера. Најредовнији од свих је први голман тима Марко Дмитровић, а често шансу добијају Матија Настасић и Дарко Брашанац који редовно прогнозира шпанско првенства за Тип.
У првом делу сезоне Атлетико је савладао Леганес с 3:1, а ми верујемо да ће и данас доћи до читавог плена.
НАШ ТИП: 2 (квота 1,50)
POGLEDAJTE NAJNOVIJU EPIZODU KLADIONIČARSKIH PRIČA
АУСТРАЛИЈАН ОПЕН 2026, ФИНАЛЕ: Новак Ђоковић понижен као никада пре!
Најновије вести везане за Аустралијан опен 2026 су прилично неочекиване.
31. 01. 2026. у 15:23
ПАРТИЗАНУ НЕ ПОМАЖЕ НИ ИГРАЧ ВИШЕ: Раднички шокирао јесењег првака Србије у фудбалу!
ФУДБАЛЕРИ Партизана у 21. колу Суперлиге Србије дочекали су Раднички из Ниша. Нишлије су са играчем мање сачувале свој гол, утакмица је завршена резултатом 0:0.
31. 01. 2026. у 17:01 >> 13:54
ШОК ТРАНСФЕР КК ЦРВЕНА ЗВЕЗДА! Странац напустио црвено-беле усред сезоне!
Најновије вести из КК Црвена звезда не спадају у уобичајене за средину сезоне.
31. 01. 2026. у 17:00
Коментари (0)