ОД ХОРОРА ДО РОМАНСЕ: Како је млади лекарски пар из Врања спојила пандемија короне

ЉУБАВ младих лекара Христине Спасић и Марка Иванчова, проклијала у најтежим условима борбе против ковида, биће крунисана браком, заједничким стручним усавршавањем и приновом.

ОД ХОРОРА ДО РОМАНСЕ: Како је млади лекарски пар из Врања спојила пандемија короне

Марко Иванчов и Христина Спасић / Фото Д. Ристић

Тешке околности раздвајају, али и спајају људе. Најлепши доказ за то је љубавна прича двоје Врањанаца, др Христине Спасић и др Марка Иванчова, започета на самом почетку пандемије вируса корона. Као млади лекари, добили су задужења у ковид-систему Здравственог центра Врање и како се то каже, "бачени у ватру" која је распламсала љубавни пламен.

Христина је посао добила ангажовањем локалне самоуправе због повећаног обима посла у здравству, док је Марко дужност професора Медицинске школе заменио дежурствима и бригом за ковид пацијенте.

- Упознали смо се на почетку функционисања ковид-система јер, иако радимо на различитим одељењима, морамо да се добро познајемо, као део истог тима. Од познанства до зближавања није прошло много времена - прича Марко.

Додаје да је пламен њихове љубави распирила - киша.

- Након напорног дана на послу, требало се вратити кући пешице, по пљуску. Марко се понудио да ме повезе и испоставило са да чак станујемо у истом крају, а да се раније нисмо познавали. И тако, корак по корак, стигли смо до веридбе - објашњава Христина уз осмех.

БУДУЋНОСТ У РОДНОМ ГРАДУ

У МЕЂУВРЕМЕНУ овај млади пар добио је и стално запослење у Здравственом центру Врање, а нашли су се и на списку ове установе за специјализацију. Христина је одабрала општу хирургију, док ће Марко усавршавати ортопедију са трауматологијом. Наредних пет година ће, опет заједно, провести на специјализацији у Нишу, али заједничку будућност планирају у родном граду. Ипак, овог пролећа их најпре чекају две пријатне дужности; најпре венчање, а затим и принова која би требало да дође на свет почетком јуна.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

САРАЈЕВСКИ МЕДИЈИ БРУЈЕ - ВУЧИЋ НАС ЈЕ СПАСИО У ЗАДЊИ ЧАС: Омогућио нам да гледамо Светско првенство, док Конаковић бљује ватру

САРАЈЕВСКИ МЕДИЈИ БРУЈЕ - ВУЧИЋ НАС ЈЕ СПАСИО У ЗАДЊИ ЧАС: Омогућио нам да гледамо Светско првенство, док Конаковић "бљује ватру"

САРАЈЕВСКИ Дневни аваз објавио је текст у којем су признали да је председник Србије Александар Вучић, преко сагласности за подршку Телекома Србија, практично омогућио да грађани Босне и Херцеговине гледају утакмицу своје репрезентације против Канаде на Светском првенству.

12. 06. 2026. у 17:33

Коментари (0)

ОСТАЛА БЕЗ ДИНАРА: Певачица банкротирала због куће на Авали - Дала сам све што сам имала