ПОГОРШАНА ЕПИДЕМИОЛОШКА СИТУАЦИЈА: У Западнобачком округу оболело 850 особа, на болничком лечењу 28 пацијената

Ј. Бекић

10. 03. 2021. у 19:23

ПРЕМА последњим подацима Завода за јавно здравље у Сомбору, на подрчју Западнобачког округа је погоршана епидемиолошка ситуација.

ПОГОРШАНА ЕПИДЕМИОЛОШКА СИТУАЦИЈА: У Западнобачком округу оболело 850 особа, на болничком лечењу 28 пацијената

Фото: Ј. Б.

Како сазнајемо, клиничка слика пацијената је нешто тежа него у односу на претходни период, и раније се развијају упале плућа. Тренутно у три општине и граду Сомбору инма 850 оболелих од корона вируса. Према речима др Гордане Цветић,епидемиолога у овдашњем Заводу за Јавно здравље, процес имунизације завршило је 11.696 грађана у округу, а за око 20 одсто је повећан број прегледа у Ковид амбулантама.

Фото: Ј. Б.

Она додаје да су у Сомбору оболела 192 пацијента од короне, у Апатину 83, у Кули је погоршање велико и тамо има 480 активних случајева, док су у општини Оџации нфициране 102 особе.У Ковид одељењу Опште болнице „Др Радивој Симновић“ тренутно се лечи 28 пацијената од којих је један на респиратору.

Фото: Ј. Б.

- У плану је да се вакцинише око 200 непокретних грађана. Укупан број апликованих доза од стране Дома здравља у Сомбору и Опште болнице је 18.783, а укупно је обе дозе примило 6.569 грађана у Сомбору, док другу дозу чека 5.792 грађана. Протекле недеље смо тестирали 235 грађана у ковид амбуланти, позитивних на корону било је 57, а у болницу смо упутили 57 грађана- каже др Здравко Хлодик, координатор за масовну имунизацију у Сомбору.

Овде су грађанима на располагању све вакцине од Синофарма, до Фајзера, Спутњика и Астра З. За грађане који се пријаве преко портала Е-управа на располагању су вакцине сва четири произвођача. Имунизација у Градској хали „Мостонга“ се одвија у две смене и по списковима коју добију од е-Управе.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу

ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу

СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.

28. 01. 2026. у 07:48

Коментари (0)

ХЛАДАН ТУШ ИЗ БАРСЕЛОНЕ: Евролига задала ударац Звезди и Партизану, ово се „вечитима” неће свидети!