ВРЕДАН ПОКЛОН НОВОСАДСКИМ ОСНОВЦИМА: Град за школску библиотеку обезбедио 350 нових књига (ФОТО)

З. Г.

04. 02. 2021. у 17:18

НОВОСАДСКОЈ Основној школи „Милош Црњански“ Град Нови Сад је, у сарадњи са Књижаром „Вулкан“, обезбедио више од 350 нових књига, углавном лектире.

ВРЕДАН ПОКЛОН НОВОСАДСКИМ ОСНОВЦИМА: Град за школску библиотеку обезбедио 350 нових књига (ФОТО)

Фото: Прес служба Новог Сада

Тим поводом је чланица Градског већа за образовање Дина Вучинић је данас посетила ту школу и у разговору са ученицима и наставницима указала на значај књиге и читања, од раног узраста.

- Град Нови Сад је поред изградње, реконструкције и опремања школа савременим наставним средствима, у шта улажемо више стотина милиона динара, озбиљну пажњу посветио и опремању школских библиотека неопходном лектиром. Драго ми је што је библиотека Основне школе „Милош Црњански“, која је мала али изузетно посећена, од данас богатија за више од 350 наслова - рекла је Вучинић и истакла да ће та акција бити настављена и у другим новосадским школама.

Директорка школе Милица Вучићевић је захвалила на донацији и напоменула да ученици често и радо користе услуге те библиотеке, која броји више од 10.000 наслова.

- Наша деца су добри ђаци, успешно нас представљају на различитим такмичењима и ја сам уверена да ће нове књиге допринети томе да они буду још бољи и успешнији.

Фото: Прес служба Новог Сада

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

Коментари (0)

ЧИТАВ ГРАД У АУСТРИЈИ ОСТАО ЗАТЕЧЕН ЗБОГ СРБА: Ево шта су урадиле делије (ВИДЕО)