40 МИЛИОНА ЗА ПЛАТЕ: Запосленима у лесковачкој Апотекарској установи стижу заостале зараде
ЗАПОСЛЕНИ у лесковачкој Апотекарској установи до краја године добиће заостале зараде, а за те намене ће из градског буџета бити издвојено око 40 милиона динара.
Фото: И.М.
- Сва дуговања које Апотекарска установа има према њима биће исплаћена до краја текуће године. Дао сам реч да ће овај проблем бити решен и драго ми је што ту информацију могу да поделим са вама – казао је градоначелник Горан Цветановић током данашњег презентовања свог осмогодишњег рада.
Исплатом заосталих зарада и репрограмирањем дуга, већег од 400 милиона динара, према осталим повериоцима Лесковац је, како је наглашено, ставио тачку на вишегодишње финансијске проблеме у које је запала овдашња Апотекарска установа.
Вишемилионска дуговања има и лесковачки Дом здравља због неисплаћених зарада својим стоматолозима, лекарима и другом медицинском и немединском особљу, али о решавању овог проблема није било речи.
Раније је најављено да ће држава помоћи исплату зарада за које запослени у овдашњем Дому здравља имају правоснажне судске пресуде, али на исплату чекају годинама.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
БЕСПЛАТНО ВОЂЕЊЕ КРОЗ ПОСТАВКЕ: У Лесковцу све спремно за 16. Европску ноћ музеја
13. 11. 2020. у 14:21
ДЕСЕТОГОДИШЊИЦА РАДА: Центар за стручно усавршавање у образовању обележио јубилеј
12. 11. 2020. у 15:25
ПРОНАЂЕНО 12 ЛАЖНИХ НОВЧАНИЦА: Лесковчанин ухапшен због сумње да је фалсификовао новац
12. 11. 2020. у 14:28
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ПУТИН НАЈАВИО ПАКАО ЗА УКРАЈИНУ: Одговорићемо неколико пута снажније
ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин изјавио је да ће одговори Москве на ударе по руској територији бити „узајамни, али неколико пута снажнији“.
13. 07. 2026. у 17:41
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве
НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.
13. 07. 2026. у 12:47
Коментари (0)