УКИНУТО КОВИД ОДЕЉЕЊЕ У ЛОЗНИЦИ: Заражени иду у Шабац и Смедерево
Пошто је ковид одељење у Општој болници у Лозници укинуто само после пет дана, јер је болница у суседном Шапцу постала ковид болница, која треба да прима и заражене од корона вируса из Лознице, овдашњи пацијенти се упућују у Шабац.
Инфективно одељење лозничке болнице / Фото В. Митрић
- Истовремено, сви пацијенти Опште болнице у Шапцу могу да рачунају на збрињавање, за друге тегобе, у Општој болници у Лозници - рекла нам је др Драгана Митровић, портпаролка ОБ Лозница, истичући да су за то спремни на свим одељењима, од психијатрије, неурологије, грудног и итерног до хирушких грана. До одласка у ОБ у Шабац, оболели од корона вируса, бораве на Инфективном одељењу ОБ Лозница. На том одељењу дневно се прегледа тридесетак пацијената.
Сви „лежећи болесници“, који се лече од корона вируса, су напустили лозничку болницу. Део њих је премештен у болницу у граду на Сави, а пет њих, за које је процењено да су лакши болесници, завршило је, на њихово изненађење, у ОБ у Смедереву, која је четири пута даља од шабачке! Оболели Лозничани, којима је прво речено да иду за Шабац, кренули су из овдашње болнице око 18 часова, а на Интерно одељење ОБ Смедерево смештени су око око 22,30 часова, како су нам посведочили.
Лозничани кажу да су добро примљени у смедеревској болници, а данас ће им се придружити још један пацијент из Лознице, који ће се лечити у тој установи, уместо у суседном Шапцу, у тек основаној ковид болницу, где очигледно одлазе тежи болесници.
Препоручујемо
ПОСЛЕ ПЕТ ДАНА: Укинуто Ковид одељење у Лозници, пацијенти иду у Шабац
10. 07. 2020. у 21:22
Три места у Србији су БЕЗ ВИРУСА КОРОНА: Једно од њих су звали и „српски Вухан“
26. 06. 2020. у 15:20
У ВОЈВОДИНИ НАСТАВЉЕН ТРЕНД ТРОЦИФРЕНОГ БРОЈА ОБОЛЕЛИХ: Пуне се болнички капацитети
11. 07. 2020. у 13:32
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)